Italijos žiniasklaida: buvusio popiežiaus Benedikto XVI būklė sunki, bet stabili | KaunoDiena.lt

ITALIJOS ŽINIASKLAIDA: BUVUSIO POPIEŽIAUS BENEDIKTO XVI BŪKLĖ SUNKI, BET STABILI

Buvusio popiežiaus Benedikto XVI būklė tebėra sunki, bet stabili, ketvirtadienį pranešė Italijos žiniasklaida, kitą dieną po to, kai Vatikanas atskleidė, kad 95-erių vyro sveikata pablogėjo.

„Jo padėtis nepasikeitė nuo vakar“, – naujienų agentūrai ANSA sakė neįvardytas šaltinis, bendraujantis su buvusio pontifiko vokiečio aplinka, ir pridūrė, kad gydytojai nuolat stebi jo sveikatą.

Naujienų agentūrai AFP Vatikanas šio pranešimo nei patvirtino, nei paneigė.

Benediktas, kuris 2013 metais tapo pirmuoju popiežiumi nuo Viduramžių, atsistatydinusiu iš pasaulio Katalikų bažnyčios vadovo pareigų, jau daug metų buvo silpnos sveikatos.

Tačiau popiežius Pranciškus trečiadienį sukėlė nerimą, per savo audienciją atskleidęs, kad jo pirmtakas, kurio tikrasis vardas yra Josephas Ratzingeris (Jozefas Racingeris), labai serga.

Prieš išvykdamas aplankyti Benedikto į vienuolyną Vatikano teritorijoje, kur jis gyvena, pontifikas paragino žmones melstis už jį.

Vėliau Vatikanas patvirtino, kad jo sveikata pablogėjo, o šaltinis Vatikane trečiadienį AFP sakė, kad ji pradėjo blogėti „prieš maždaug tris dienas“.

„Sutriko jo gyvybinės funkcijos, įskaitant širdį“, – sakė šaltinis ir pridūrė, kad hospitalizacija neplanuojama, nes namuose jis turi „būtiną medicininę įrangą“.

Reaguodami į šią žinią, katalikų lyderiai iš viso pasaulio – nuo Jungtinių Valstijų iki Benedikto gimtosios Vokietijos – pareiškė, kad melsis už jį.

Vatikanas taip pat paskelbė, kad penktadienį Romos Laterano Šv. Jono bazilikoje bus laikomos specialios mišios.

Benediktas, priimdamas sprendimą atsistatydinti, nurodė savo prastėjančią fizinę ir psichinę sveikatą.

Jo atsistatydinimas sukūrė precedento neturinčią situaciją, kai tarp mažos miesto – valstybės sienų sugyveno „du vyrai baltais drabužiais“ – Benediktas XVI ir popiežius Pranciškus.

2005 metais balandį Benediktui buvo 78-eri, kai jis pakeitė ilgai valdžiusį ir populiarų Joną Paulių II.

Jis garsėjo kaip puikus teologas, tačiau jo popiežystę temdė nesutarimai Bažnyčioje ir pasipiktinimas dėl Bažnyčios seksualinio vaikų išnaudojimo.

Jis tapo pirmuoju pontifiku, kuris atsiprašė už visame pasaulyje plačiai nuskambėjusį išnaudojimą, išreiškė „gilų apgailestavimą“ ir asmeniškai susitiko su aukomis, tačiau, anot kritikų, jis padarė nepakankamai.

2012 metais jo liokajus Paolo Gabriele (Paolas Gabrielė) nutekino žiniasklaidai slaptus dokumentus, o tai laikoma išdavyste, kuri labai paveikė pontifiką.

Jo popiežystę taip pat aptemdė pinigų plovimo skandalas Vatikano banke, atskleidęs artimiausių Benedikto sąjungininkų nesutarimus.

Vatikanas: buvęs popiežius Benediktas XVI sąmoningas, būklė stabili

Buvęs popiežius Benediktas XVI yra „sąmoningas ir budrus“, ketvirtadienį pranešė Vatikanas ir pridūrė, kad 95-erių Benedikto būklė yra „stabili“, tačiau „sunki“, praėjus dienai po to, kai popiežius Pranciškus atskleidė, kad jo pirmtakas sunkiai serga.

„Vakar naktį popiežius emeritas galėjo gerai pailsėti, jis yra visiškai sąmoningas ir budrus, o šiandien, nors jo būklė tebėra sunki, šiuo metu padėtis yra stabili“, – sakė Vatikano spaudos tarnyba.

Jo atsistatydinimas sukūrė precedento neturinčią situaciją, kai tarp mažos miesto – valstybės sienų sugyveno „du vyrai baltais drabužiais“ – Benediktas XVI ir popiežius Pranciškus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Corvus

Šitas yra tikras popiežius, gebėjo pasakyt tiesa, ir netekus sveikatos garbingai atsistatydinti , dabartiniam Pranciškui iš po sutanos kyšo kanopos

Nns

Šitas šventasis apgavo ,tuos kurie prieš jį ėjo ant kelių ir lankstesi,kiek žinau turėjo eiti pareigas iki grabo lentos

SUSIJUSIOS NAUJIENOS