J. Bidenas: šią savaitę bus pasiektas tikslas panaudoti JAV 100 mln. vakcinų dozių | KaunoDiena.lt

J. BIDENAS: ŠIĄ SAVAITĘ BUS PASIEKTAS TIKSLAS PANAUDOTI JAV 100 MLN. VAKCINŲ DOZIŲ

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pareiškė, kad jau penktadienį bus pasiektas tikslas Jungtinėse Valstijose panaudoti 100 mln. vakcinų nuo koronaviruso dozių.

Jis buvo iškėlęs tikslą, kad 100 mln. vakcinų dozių būtų panaudota per pirmąsias 100 jo darbo dienų.

„Aš didžiuojuosi galėdamas pranešti, kad rytoj, praėjus 58 dienoms nuo mano administracijos darbo pradžios, mes pasieksime savo tikslą paskiepyti amerikiečius 100 mln. dozių“, – sakė J. Bidenas Baltuosiuose rūmuose ketvirtadienį.

Kai sausio 20 dieną J. Bidenas pradėjo eiti savo pareigas, nacionalinė vakcinacijos kampanija buvo neseniai prasidėjusi.

JAV vadovas sakė, kad nesunkiai pasiekus tikslą dėl 100 mln. vakcinų dozių, kitą savaitę jis paskelbs apie naują.

„Prieš aštuonias savaites tik 8 proc. senjorų – labiausiai pažeidžiama COVID-19 grupė – buvo paskiepyti. Šiandien 65 proc. 65 metų ir vyresnių žmonių yra gavę bent vieną dozę“, – kalbėjo J. Bidenas.

„Tai svarbu, nes būtent tos grupės žmonės sudaro 80 proc. iš daugiau nei 500 000 Amerikoje įvykusių mirčių nuo COVID-19“, – pridūrė jis.

Nepaisant pradinio skepticizmo dėl tikslo panaudoti milijoną vakcinų per dieną, sveikatos priežiūros darbuotojai kasdien suleidžia nuo dviejų iki trijų milijonų dozių.

Spartėjant vakcinavimui, mažėja naujų užsikrėtimų skaičius, o tai suteikia optimizmo, kad didžiausia pasaulio ekonomika eina atsigavimo link.

Tačiau Europoje augant COVID-19 atvejų skaičiui ir stringant vakcinavimo programoms, JAV sveikatos apsaugos pareigūnai ir toliau ragina neatsipalaiduoti.

„Tai laikas optimizmui, bet ne laikas atsipalaiduoti“, – perspėjo J. Bidenas.

„Dabar ne laikas nuleisti savo sargybą. Praėjusią savaitę pastebėjome, kad keliose valstijose atvejų padaugėjo. Mokslininkai aiškiai nurodė, kad viskas gali pablogėti, nes plinta nauji šio viruso variantai“, – pridūrė JAV vadovas.

Vakcinos JAV kaimynėms

Amerikiečiai turi pasinaudoti galimybe pasiskiepyti, kai tai bus įmanoma, sakė J. Bidenas, kreipdamasis į dideles visuomenės grupes, kurios kol kas tam priešinasi.

Buvęs prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) šią savaitę tiesiogiai paragino savo šalininkus, kurie sudaro vieną didžiausių vakcinų skeptikų grupių, pasiskiepyti, pareiškęs: „Tai puiki vakcina, tai saugi vakcina.“

J. Bideno administracijos teigimu, Jungtinėse Valstijose įsibėgėjant vakcinų gamybai, atsirado galimybė paskolinti „AstraZeneca“ skiepų perteklių kaimyninėms Meksikai ir Kanadai.

Prezidento atstovė spaudai Jen Psaki (Džen Psaki) nurodė, kad Meksikai paruošta 2,5 mln. dozių, o Kanadai – 1,5 mln. dozių. Iš viso sukaupta 7 mln. dozių.

Tačiau J. Psaki nedetalizavo, kada šios vakcinos galėtų būti perduotos kaimynėms.

„Mes vertiname, kaip galime paskolinti dozes, – sakė ji. – Tai dar nėra visiškai baigta.“

„Mūsų pagrindinis prioritetas tebėra JAV gyventojų skiepijimas“, – sakė J. Psaki ir pridūrė, kad „realybė yra tokia, kad pandemija neturi sienų“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS