J. Borrellis: ES ruošia naują sankcijų Rusijai paketą | KaunoDiena.lt

J. BORRELLIS: ES RUOŠIA NAUJĄ SANKCIJŲ RUSIJAI PAKETĄ

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) antradienį pareiškė, kad Bendrijos vykdomosios valdžios institucija ruošiasi pasiūlyti daugiau sankcijų Rusijai, įskaitant sankcijas jos naftai.

ES politikos komisarai tariasi dėl naujų sankcijų ir vėliau antradienį turėtų pateikti savo pasiūlymus 27 Bendrijos narių svarstymui.

J. Borrellis socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad EK „ruošia 6-tą paketą sankcijų, kuriomis siekiama daugiau bankų atjungti nuo [tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos] SWIFT, įvardinti dezinformacijos skleidėjus ir paliesti naftos importą“.

ES narės dalyvauja rengiant pasiūlymus dėl sankcijų, tačiau paprastai baudžiamųjų priemonių įvedimas užtrunka ne vieną dieną. Sankcijos įsigalios tik po jų paskelbimo ES oficialiajame leidinyje. Vengrija ir Slovakija jau išreiškė abejonių dėl pritarimo šiam sankcijų paketui.

Trečiadienį numatytas ES ambasadorių susitikimas. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) trečiadienio rytą taip pat turėtų pateikti pasiūlymus Europos Parlamentui Strasbūre.

 

Gairės: karas Ukrainoje, Josepas Borrellis, sankcijos Rusijai, ES
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS