„Johnson & Johnson“ atideda savo vakcinos nuo COVID-19 platinimą Europoje | KaunoDiena.lt

„JOHNSON & JOHNSON“ ATIDEDA SAVO VAKCINOS NUO COVID-19 PLATINIMĄ EUROPOJE

Bendrovė „Johnson & Johnson“ antradienį pranešė, kad atideda vakcinos nuo COVID-19 platinimą Europoje, JAV vaistų reguliavimo tarnyboms saugumo sumetimais sustabdžius skiepijimą šia vakcina.

JAV maisto ir vaistų administracija ir Ligų kontrolės centrai nusprendė laikinai sustabdyti skiepijimą šia vakcina po pranešimų apie šešis retų kraujo krešulių susidarymo atvejus paskiepytiems pacientams Jungtinėse Valstijose.

„Mes priėmėme sprendimą prevenciškai atidėti savo vakcinos platinimą Europoje“, – pranešė „Johnson & Johnson“. Pranešime taip pat priduriama, kad bendrovė peržiūri minėtus atvejus su Europos sveikatos apsaugos pareigūnais.

„Mes artimai bendradarbiaujame su medicinos ekspertais ir sveikatos apsaugos pareigūnais ir tvirtai pasisakome už atvirą šios informacijos perdavimą sveikatos apsaugos profesionalams ir visuomenei“, – nurodė „Johnson & Johnson“.

JAV sveikatos apsaugos pareigūnai rekomendavo sustabdyti skiepijimą šia vakcina, „imantis perteklinių atsargos priemonių“, kol tiriamas ryšys tarp šių skiepų ir retų kraujo krešulių susidarymo.

Visi atvejai registruoti 18–48 metų moterims, praėjus 6–13 dienų po skiepo.

Panašūs krešulių susidarymo atvejai buvo registruoti po skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina Europoje. Abi šios vakcinos sukurtos pasitelkus panašią adenoviruso vektoriaus technologiją.

Skiepijimo „Johnson & Johnson“ vakcina sustabdymas yra skaudus smūgis vienai sparčiausiai pasaulyje vykstančių JAV skiepijimo nuo koronaviruso kampanijai, per kurią vieną vakcinų dozę yra gavę 45 proc. suaugusiųjų šalies gyventojų.

Be to, vakcina vertinama dėl to, kad jos užtenka vienos dozės, ir dėl to, kad jos nereikia laikyti itin žemoje temperatūroje, skirtingai nei „Moderna“ ir „Pfizer-BioNTech“ vakcinų, todėl „Johnson & Johnson“ skiepų platinimas yra daug paprastesnis.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Klaustukas

Amerikiečių medicinos prekių milžinės „Johnson & Johnson“ (J&J) gamykloje Baltimorėje nebebus gaminama „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso, šeštadienį pranešė dienraštis „The New York Times“. Cituodamas kompanijos pareiškimą laikraštis nurodė, kad J&J rangovės „Emergent BioSolutions“ gamykla nuo šiol specializuosis savo vakcinos gamyboje. Tokiu žingsniu siekiama išvengti šią savaitę padarytos klaidos, dėl kurios buvo pripažinti netinkamomis 15 mln. vakcinos dozių. Buvo pranešta, kad gamyklos darbuotojai atsitiktinai supainiojo J&J vakcinos nuo COVID-19 ir kito preparato ingredientus, o gautas produktas neatitiko reikalavimų, todėl nebuvo leista jo naudoti. „Johnson & Johnson“ prisiėmė visą atsakomybę už tą incidentą. Įdomios paralelės. 1) Nebebus gaminama „AstraZeneca“ vakcina; 2) Gamyklos darbuotojai atsitiktinai supainiojo J&J vakcinos nuo COVID-19 ir kito preparato ingredientus 3) Gautas produktas (15 mln. dozių???) neatitiko reikalavimų. Tai kas supainiota ir kas nebus gaminama

pensininkė

jei nenumirei nuo covido tai neaišku ar nemirsi nuo vakcinos ir vos ne prievarta liepia vakcinuotis ,nes neturėsi "paso"niekur negalėsi eiti kur mano laisvė

SUSIJUSIOS NAUJIENOS