„Johnson & Johnson“ skelbia šiemet ES patieksianti 200 mln. COVID-19 vakcinos dozių | KaunoDiena.lt

„JOHNSON & JOHNSON“ SKELBIA ŠIEMET ES PATIEKSIANTI 200 MLN. COVID-19 VAKCINOS DOZIŲ

JAV farmacijos, medicinos prietaisų ir plataus vartojimo produktų gamybos bendrovė „Johnson & Johnson“ patvirtino planus per šiuos metus Europos Sąjungai (ES) pasiūlyti 200 mln. jos sukurtų vienadozių vakcinų prieš virusą SARS-CoV-2.

„Esame tikri, kad įvykdysime savo įsipareigojimą 2021-aisiais į ES pristatyti 200 mln. COVID-19 vakcinos dozių“, – ketvirtadienį per Europos Parlamento pramonės, tyrimų ir energetikos komiteto posėdį kalbėjo „Johnson & Johnson“ vykdomojo komiteto vadovas Paulas Stoffelsas (Polas Štofelsas).

Jo žodžiais, kadangi „Johnson & Johnson“ COVID-19 vakcina yra vienadozė, šiemet ja gali būti paskiepyta 200 mln. ES gyventojų.

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) šią savaitę paskelbė, kad „Johnson & Johnson“ vakcina labai veiksmingai apsaugo nuo sunkių koronavirusinės infekcijos formų ir Pietų Afrikoje bei Brazilijoje aptiktų SARS-CoV-2 padermių.

Remiantis FDA dokumentais, didelio masto klinikiniai tyrimai parodė, kad šios vakcinos veiksmingumas Jungtinėse Valstijose siekė 85,9 proc., Pietų Afrikos Respublikoje – 81,7 proc., o Brazilijoje – 87,6 procento.

Nepriklausoma JAV Maisto ir vaistų administracijos ekspertų grupė penktadienį susitiks aptarti vakcinos privalumų, ir netrukus turėtų būti išduotas leidimas platinti vakciną ekstremalios padėties sąlygomis.

Be amerikiečių FDA, Europos vaistų agentūra (EVA) ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) taip pat svarsto galimybę patvirtinti „Johnson & Johnson“ vakciną. Kaip pranešama, EVA gali patvirtinti šį preparatą kovo viduryje.

Visam pasauliui „Johnson & Johnson“ tikisi šiemet pagaminti maždaug milijardą COVID-19 vakcinos dozių.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS