Anot atstovo, Pekinas tikisi, jog konflikto šalys gali tęsti dialogą ir derybas, kad būtų pasiektas teisingas, ilgalaikis taikos susitarimas, kuris būtų priimtinas visoms pusėms, bei sureguliuota politinė „krizė“. Kinija „krize“ vadina Rusijos pradėtą karą Ukrainoje.
Nuo Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. vasario 24 d. Kinija deklaruoja savo neutralumą karo atžvilgiu. Praėjus metams, Pekinas mėgino tarpininkauti tarp Ukrainos ir Rusijos ir, be kita ko, kelis kartus į Kyjivą, Europos šalių sostines bei Maskvą siuntė savo vyriausybės specialųjį pasiuntinį Li Hui.
Šeštadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Kyjive susitiko su Vokietijos kancleriu Friedrichu Merzu, Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Keiru Starmeriu ir Lenkijos premjeru Donaldu Tusku. Jie tarėsi dėl 30 dienų paliaubų. Po savo susitikimo valstybių lyderiai vaizdo ryšiu kalbėjosi telefonu su JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Jie visi paragino Rusiją sutikti su 30 dienų paliaubomis, kad būtų sudarytos sąlygos taikos deryboms.