Kinų diplomatijos vadovas užsimena apie gilesnius ryšius su Rusija | KaunoDiena.lt

KINŲ DIPLOMATIJOS VADOVAS UŽSIMENA APIE GILESNIUS RYŠIUS SU RUSIJA

Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi (Vang I) sekmadienį gynė savo šalies poziciją dėl karo Ukrainoje ir davė suprasti, kad ateinančiais metais Pekinas stiprins ryšius su Maskva.

Vaizdo ryšiu kalbėdamas per Kinijos sostinėje vykusią konferencijoje Wang Yi taip pat kaltino Ameriką dėl pablogėjusių dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų santykių, sakydamas, kad Pekinas „griežtai atmetė klaidingą Jungtinių Valstijų Kinijos politiką“.

Kinija atmeta Vakarų spaudimą dėl prekybos, technologijų, žmogaus teisių ir savo pretenzijų į plačią vakarinę Ramiojo vandenyno dalį. Jos atsisakymas pasmerkti invaziją į Ukrainą ir prisijungti prie kitų šalių, kurios taiko sankcijas Rusijai, dar labiau susilpnino ryšius ir paskatino gilėjančius nesutarimus su didžiąja Europos dalimi.

Wang Yi sakė, kad Kinija „stiprins strateginį tarpusavio pasitikėjimą ir abipusiai naudingą bendradarbiavimą“ su Rusija.

„Kalbant apie Ukrainos krizę, mes nuosekliai laikėmės pagrindinių objektyvumo ir nešališkumo principų, neteikdami pirmenybės vienai ar kitai pusei, nepilstydami alyvos į ugnį ir nesiekdami savanaudiškos naudos“, – sakė jis.

Nors Kinija rado bendrą kalbą su Rusija, nes abi jos patiria Vakarų spaudimą, jos ekonominė ateitis išlieka susijusi su Amerikos ir Europos rinkomis ir technologijomis. Šalies vadovas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) siekia, kad Kinijos pramonė taptų savarankiškesne, tačiau Wang Yi pripažino, kad patirtis parodė, jog „Kinija ir Jungtinės Valstijos negali atsiskirti ar nutraukti tiekimo grandinių“.

Jis sakė, kad Kinija stengsis atkurti santykius su JAV, teigdamas, kad jie pašlijo, nes „Jungtinės Valstijos ir toliau atkakliai laiko Kiniją pagrindine konkurente ir vykdo akivaizdžią blokadą, slopinimą ir provokacijas prieš Kiniją“.

Gairės: Wang Yi, ryšiai su Rusija, Kinija, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS