M. Kalesnikavai pareikšti kaltinimai dėl žalos Baltarusijos nacionaliniam saugumui | KaunoDiena.lt

M. KALESNIKAVAI PAREIKŠTI KALTINIMAI DĖL ŽALOS BALTARUSIJOS NACIONALINIAM SAUGUMUI

Baltarusių tyrėjai trečiadienį pareiškė kaltinimus opozicinės Koordinacinės tarybos prezidiumo narei Maryjai Kalesnikavai dėl žalos Baltarusijos nacionaliniam saugumui padarymo.

„Tyrėjai šiandien pareiškė kaltinimus Maryjai Kalesnikavai dėl... raginimų imtis veiksmų, kuriais siekiama pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui, panaudojant žiniasklaidą ir internetą“, – pranešė Tyrimų komitetas.

Kaip pranešama, M. Kalesnikava lieka areštuota, tyrimas tęsiamas.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Rugpjūčio 18-ąją buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos šalininkai sukūrė Koordinacinę tarybą taikiam valdžios perdavimui organizuoti, tačiau šiuo metu jau praktiškai visi jos prezidiumo nariai yra sulaikyti arba išvaryti iš Baltarusijos.

Baltarusijos valdžia laiko Konstitucinę tarybą antikonstituciniu organu.

M. Kalesnikava buvo sulaikyta rugsėjo 7-ąją. Dviem dienomis vėliau Tyrimų komitetas pranešė, kad ji buvo suimta byloje dėl raginimų užgrobti valdžią.

Opozicionierės advokatė Liudmila Kazak pareiškė, kad jos klientė pastarųjų dienų veiksmus laiko pagrobimu, o kaltinimus – absurdiškais ir politiškai motyvuotais.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

is

fizionomijos jau aisku kas perpolitkekse dare bardaka jav tokia juickiai butu i skutelius paverte ir niekas nesisielotu tik vienisi sunes palotu...

Tiesa

Pritariu Taip šimtą procentų , jeigu išrinks konservus tai tikimybė pilietinis karas , tikiu

Taip

Ot tik taip valio valio valio taip ir ne kitaip ,visus parsidavelius išdavikus savo tautos ,teisti ,taip pat Linkevič Nausėda ir konservatpalaikiu gaują jei ne jie Klaipėda turėtų sutartis o Lietuva ekonomiką

SUSIJUSIOS NAUJIENOS