NATO pasirašys su Ukraina susitarimą dėl sustiprinto kibernetinio bendradarbiavimo | KaunoDiena.lt

NATO PASIRAŠYS SU UKRAINA SUSITARIMĄ DĖL SUSTIPRINTO KIBERNETINIO BENDRADARBIAVIMO

NATO stiprins bendradarbiavimą kibernetinio bendradarbiavimo srityje su Kijevu, penktadienį pareiškė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, Ukrainai patyrus didžiulę kibernetinę ataką, kuri smogė kelių vyriausybinių agentūrų svetainėms.

„Sąjungininkų ekspertai (šalyje) taip pat palaiko Ukrainos pareigūnus vietoje“, – sakė J. Stoltenbergas iš NATO būstinės.

„Artimiausiomis dienomis NATO ir Ukraina pasirašys susitarimą dėl sustiprinto kibernetinio bendradarbiavimo, įskaitant Ukrainos prieigą prie NATO dalijimosi informacija apie kenkėjiškas programas platformos“, – pridūrė jis.

Ukrainos tarnybos pranešė, kad praeitą naktį buvo surengta ataka, nutaikyta prieš daugelio valstybės institucijų tinklalapius, įskaitant Užsienio reikalų ministerijos, Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos ir Ministrų kabineto interneto svetaines.

„NATO ilgus metus glaudžiai bendradarbiauja su Ukraina, kad padėtų sustiprinti jos kibernetinę gynybą. NATO kibernetiniai ekspertai Briuselyje keitėsi informacija su kolegomis iš Ukrainos apie dabartinę kenkėjišką kibernetinę veiklą“, – sakė J. Stoltenbergas.

„NATO tvirta politinė ir praktinė parama Ukrainai bus tęsiama“, – pridūrė jis.

Europos Sąjunga anksčiau penktadienį pareiškė mobilizuojanti „visus savo išteklius“, kad padėtų Ukrainai po kibernetinės atakos.

Kibernetinė ataka buvo surengta tvyrant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos, sutelkusios prie sienos su Ukraina stiprias pajėgas.

Vakarai kaltina Maskvą galimai planuojant įsiveržti į kaimyninę šalį, Rusijai pastaraisiais mėnesiais sutelkus prie sienos apie 100 tūkst. karių, daug tankų ir kitos sunkiosios karinės technikos.

Maskva savo ruožtu šiuos kaltinimus atmeta ir savo ruožtu pareikalavo, kad Jungtinės Valstijos ir NATO suteiktų teisinių garantijų – be kita ko, kad būtų sustabdyta Aljanso plėtra į rytus.

JAV ir jų sąjungininkės jau ne kartą perspėjo, kad Rusijos įsiveržimo į Ukrainą atveju Maskvai būtų taikomos beprecedentės sankcijos.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ir telegramu siuntimo

Pastu.....

Kazkoks

vinigretas .......... nevalgomas ..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS