Niujorke vėl renkasi prisiekusiųjų žiuri, svarstanti, ar pateikti kaltinimus D. Trumpui | KaunoDiena.lt

NIUJORKE VĖL RENKASI PRISIEKUSIŲJŲ ŽIURI, SVARSTANTI, AR PATEIKTI KALTINIMUS D. TRUMPUI

Niujorke trečiadienį dar kartą turi susirinkti didžioji prisiekusiųjų žiuri, svarstanti, ar pateikti kaltinimus buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) dėl pornografijos žvaigždei prieš 2016 metų rinkimus sumokėtų pinigų už tylėjimą.

Miestas, kuriame prie dangoraižio „Trump Tower“ įrengtos barikados, o policija yra paskelbusi aukšto lygio parengtį, jau kelias dienas sulaikęs kvapą laukia, ar bus pareikšti kaltinimai, bet galimo paskelbimo laikas išlieka neaiškus.

76-erių respublikonas gali tapti pirmuoju buvusiu ar esamu prezidentu, kuriam bus pareikšti kaltinimai.

Toks žingsnis supurtytų 2024 metų JAV prezidento rinkimų kampaniją, D. Trumpui jau pareiškus apie ketinimus grįžti į Baltuosius rūmus.

Siekiant išvengti manipuliavimo liudytojais, didžiosios žiuri posėdžiai vyksta itin slaptai, tad praktiškai neįmanoma stebėti proceso eigos.

Manhatano apygardos prokuroras Alvinas Braggas (Alvinas Bragas), kuris trečiadienio rytą užfiksuotas atvykstantis į savo biurą, jokių tolimesnių planų kol kas viešai nepateikė.

Kai kurios JAV žiniasklaidos priemonės spėlioja, kad trečiadienį po pietų susirinkusi didžioji prisiekusiųjų žiuri galbūt balsuos dėl kaltinimų pateikimo. Nėra aišku, kada A. Braggas praneš apie D. Trumpui pareikštus kaltinimus, jei toks sprendimas bus priimtas.

Pasak teisės ekspertų, tokiu atveju D. Trumpas, kuris šiuo metu vieši savo rezidencijoje „Mar-a-Lago“ Floridoje, greičiausiai kitą savaitę stotų prieš Manhatano baudžiamąjį teismą.

A. Braggas, kuris yra demokratas, sausį subūrė didžiąją prisiekusiųjų žiuri, po to, kai buvo pradėtas tyrimas dėl 2016 metais Stormy Daniels (Stormi Daniels) sumokėtų 130 000 JAV dolerių (122,7 tūkst. eurų).

Šis mokėjmas buvo atliktas likus kelioms savaitėms iki tais metais vykusių rinkimų, siekiant, kaip teigiama, kad S. Daniels neviešintų informacijos apie romaną su D. Trumpu, kurį moteris teigia turėjusi prieš daug metų.

D. Trumpas neigia šią informaciją ir tyrimą pavadino „raganų medžiokle“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Gal tas senis pamiršo pažiūrėti į pasą??? Tokių metų esant,laikas ramiai sėdėti pensijoje ir mėgautis gyvenimu. O be to,turint tiek pinigų, reikia mėgautis gyvenimu, o ne vėl lįsti į valdžią! Matyt tai senatvinis marazmas! Manau,kad visiems būsimiems prezidentams būtų nustatytas maksimalus amžiaus cenzas. Nes dabar,kai žilė galvon, velnias uodegon!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS