Popiežius pasmerkė „vergystę“ ir „kankinimus“ migrantų stovyklose | KaunoDiena.lt

POPIEŽIUS PASMERKĖ „VERGYSTĘ“ IR „KANKINIMUS“ MIGRANTŲ STOVYKLOSE

Popiežius Pranciškus penktadienį laikydamas mišias už migrantus Kipro sostinėje Nikosijoje pasmerkė „vergystę“ ir „kankinimus“ migrantų stovyklose, palygindamas juos su padėtimi per Antrąjį pasaulinį karą.

„Tai mums primena praėjusio šimtmečio istoriją, nacius, Staliną, ir mes stebimės, kaip tai galėjo atsitikti“, – kalbėjo jis.

„Tai, kas įvyko tada, šiandien vyksta netolimose pakrantėse“, – perspėjo Pranciškus, kalbėdamas Šventojo Kryžiaus bažnyčioje.

„Ten yra kankinimo vietų, žmonių, kurie yra parduodami. Sakau tai, nes mano pareiga atverti jums akis“, – tęsė jis.

„Žiūrime į tai, kas vyksta, ir blogiausia, kad prie to pripratome. Pripratimas prie to yra labai sunki liga“, – pridūrė popiežius, kreipdamasis į maždaug 250 susirinkusių žmonių, daugiausia migrantus.

Buvo pranešta, kad Pranciškus į Italiją parveš 50 migrantų – toks gestas paskatino dar dešimtis žmonių suplūsti į Šventojo Kryžiaus bažnyčią. Panašu, kad kai kurie iš jų tikėjosi, kad ir jiems bus suteikta galimybė pradėti naują gyvenimą užjūryje.

Krikščionys iš Artimųjų Rytų, Afrikos ir Azijos užpildė suolus Nikosijos bažnyčioje, esančioje šalia JT patruliuojamos buferinės zonos, dalijančios šią Viduržemio jūros salą, kur neteisėtai atvyksta daug žmonių.

„Broliai ir seserys migrantai, jūsų buvimas labai reikšmingas šiai šventei“, – kalbėjo 84 metų pontifikas.

Jis gyrė „svajonę apie žmoniją, išlaisvintą nuo susiskaldymo sienų, išlaisvintą nuo priešiškumo, kurioje nebėra svetimšalių, o tik bendrapiliečiai – bendrapiliečiai, kurie yra skirtingi, bet didžiuojasi šia įvairove ir individualumu, kurie yra Dievo dovana“.

Sunki migrantų padėtis ir brolybės sąvoka buvo pagrindinės Pranciškaus vizito temos. Šeštadienį Šventasis Tėvas keliaus į Graikiją, kur, be kita ko, apsilankys Lesbo saloje, kur apgyvendinta daug migrantų.

Pranciškus, išvykęs 35-osios tarptautinės kelionės nuo tada, kai 2013 metais tapo popiežiumi, yra antrasis Kipre apsilankęs katalikų pontifikas. Pirmasis tokį vizitą 2010 metais surengė popiežius Benediktas XVI.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Nuomonė

Teisingai popiezius atsiliepė apie Lietuvą ir Lenkiją prilygino naciams. Fašizmas cia jau atgimsta.

Anonimas

Tai tegul visiems jiems kojas išbučiuoja atveria savo vatikano iždą ir suteikia visiems darbus vatikane.. Jie juk specialistai visi, galėtu netgi kardinolo darbus dirbti... pvz renkant sekanti popiežių... musulmono popiežiaus dar nebuvo, diskriminacija...

Pop'žius \\\\\.../////

gerau jau tegul pasirūpina dvasios tėvelis pedofikais,kurie jį supa aplinkui,nes prie jo "ganymo" labai suvešėjo.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS