Popiežius Pranciškus: miškų naikinimas kelia pasaulinę grėsmę | KaunoDiena.lt

POPIEŽIUS PRANCIŠKUS: MIŠKŲ NAIKINIMAS KELIA PASAULINĘ GRĖSMĘ

  • 6

Lankydamasis Madagaskare popiežius Pranciškus pareiškė, kad spartaus miškų kirtimo ir biologinės įvairovės nykimo atskirose šalyse negalima laikyti vietine problema, nes tai kelia grėsmę visos planetos ateičiai, praneša „Reuters“.

Pontifikas apie nykstančius miškus prabilo Madagaskare, ketvirtoje didžiausioje planetos saloje, kuri, mokslininkų apskaičiavimu, per pastaruosius 60 metų prarado apie 44 procentus savo miškingos teritorijos, o situaciją pablogino neteisėtas raudonmedžio ir juodmedžio eksportas.

Popiežius Pranciškus kalbėjo apie itin paplitusią korupciją, kurią lydi skurdas, taip pat apie brakonieriavimą ir išteklių eksportą.

Susitikime su Madagaskaro valdžios atstovais popiežius teigė, kad kai kurie žmonės kraunasi turtus iš miškų kirtimo, o biologinės įvairovės nykimas kelia grėsmę valstybei ir planetai – visų žmonių namams.

Tuo metu Amazonėje siaučiant miškų gaisrams Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras atmetė tarptautinės bendruomenės kritiką dėl jo politikos plėsti ūkininkavimui skirtą žemę, teigdamas, kad tai jo šalies vidaus reikalas.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

taip

jis teisus bet tie valdmankurtai nenori girdet nes jiems svarbiau savo kisene ir buka makaule su pedofiliniais norais .....

P.

O Trumpas ir kitų valstybių vadai vis tiek tuo netiki.

tai

Kažin ar popiežius pabuvojo Palangoje tada ar kada nors, kad ir inkognito ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS