Prancūzijos prezidentas paragino pasiruošti galimam pakartotinam karantinui | KaunoDiena.lt

PRANCŪZIJOS PREZIDENTAS PARAGINO PASIRUOŠTI GALIMAM PAKARTOTINAM KARANTINUI

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) paragino vyriausybę būti pasirengusia galimai pakartotinai visuotinei saviizoliacijai dėl COVID-19.

Grįžimo prie griežtos saviizoliacijos šalyje tikimybė buvo aptarta Prancūzijos ministrų kabineto posėdyje trečiadienį, kuriame dalyvavo ir šalies prezidentas, pranešė televizija BFMTV, remdamasi vyriausybės atstove Sibeth Ndiaye (Sibet Ndai).

Po šio posėdžio ji žiniasklaidos atstovams sakė, kad prezidentas, vertindamas situaciją trečiąją karantino sąlygų sušvelninimo dieną, pabrėžė, kad „pergalę skelbti per anksti“, tačiau pripažino „teisingą kelią“.

Tuo pat metu prezidentams ministrams nurodė pasiruošti „trims tikėtiniems variantams“, kai gali tekti imtis pakartotinos griežtos saviizoliacijos.

Anot E. Macrono, pirmoji tokia galimybė gali tapti realia gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje – po ilgojo Sekminių švenčių savaitgalio. Antrasis nerimą keliantis laikotarpis – artėjantis atostogų sezonas ir galimos prancūzų kelionės į užsienį. Ir trečioji, laike neaiški pakartotinio saviizoliavimosi priežastis gali būti staigus epidemiologinės padėties pablogėjimas.

S. Ndiaye pabrėžė, jog prezidentas „paragino vyriausybę būti pasirengusia visiems šiems variantams“.

Koronaviruso aukų skaičius viršijo 27 tūkst.

Prancūzijoje dėl koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos COVID-19 ligos jau mirė 27 074 žmonės, trečiadienio vakarą pranešė Prancūzijos sveikatos apsaugos generalinis direktoratas.

Per pastarąją parą naujasis koronavirusas šalyje pasiglemžė 83 gyvybes.

Oficialiai patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius Prancūzijoje pasiekė beveik 178,06 tūkst., o COVID-19 ligą įveikusiųjų – 58,67 tūkstančio.

Dėl COVID-19 šiuo metu yra hospitalizuota 21,07 tūkst. šalies gyventojų, iš jų 2428 pacientai yra intensyvios terapijos skyriuose.

Gegužės 11-ąją Prancūzija pradėjo sušvelninti dėl koronaviruso pandemijos įvestus apribojimus, kurie dabar numatyti iki liepos 10-osios.

Ekspertai perspėja, kad dėl „atsipalaidavimo“ artimiausiu metu gali išaugti užsikrėtusių ir sergančių žmonių skaičius.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS