Prancūzijos prezidentas siuntė patarėją į Rusiją Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzijos prezidentas siuntė patarėją į Rusiją

2026-02-06 09:43
BNS inf.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šią savaitę išsiuntė patarėją į Maskvą, ketvirtadienį sakė informuotas šaltinis, Rusijos ministrui pareiškus, kad Vladimiras Putinas yra pasirengęs atsiliepti į Prancūzijos vadovo skambutį.


<span>Prancūzijos prezidentas siuntė patarėją į Rusiją</span>
Prancūzijos prezidentas siuntė patarėją į Rusiją / Scanpix nuotr.

Antradienį Emmanuelis Bonne'as diskretiškai susitiko su Kremliaus padėjėju Jurijumi Ušakovu, teigė apie vizitą informuotas šaltinis, nors nei E. Macrono biuras, nei Kremlius nenorėjo patvirtinti ar paneigti šios kelionės.

Susitikimas, apie kurį E. Macronas informavo savo kolegą iš Ukrainos Volodymyrą Zelenskį, yra pirmasis tokio pobūdžio nuo tada, kai Rusija 2022 metų vasarį pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, sakė šaltinis.

Tai galėtų būti prielaida pirmam per daug mėnesių abiejų lyderių pokalbiui telefonu.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį pareiškė, kad V. Putinas yra pasirengęs kalbėtis su E. Macronu.

„Jei norite paskambinti ir ką nors rimtai aptarti, skambinkite“, – sakė jis interviu valstybiniam transliuotojui RT.

„Rusijos prezidentas visada pakels ragelį, išklausys bet kokius pasiūlymus, ir jei kalbame apie rimtus pasiūlymus, galiu jus užtikrinti, kad jie neliks be rimto, konkretaus ir praktiško atsakymo“, – pridūrė jis.

Abu prezidentai praėjusį kartą kalbėjosi liepą – tai buvo pirmieji žinomi jų pokalbiai telefonu po daugiau nei pustrečių metų pertraukos.

Prancūzijos vadovas 2022-aisiais daugybe skambučių bandė įspėti V. Putiną nepulti Ukrainos ir tų metų pradžioje vyko į Maskvą.

Rusijai pradėjus invaziją E. Macronas ir toliau palaikė ryšį telefonu su V. Putinu, tačiau vėliau, po skambučio 2022-ųjų rugsėjį, pokalbiai nutrūko.

Daugiau naujienų