PSO kartoja: per anksti daryti išvadas apie didesnį omikron atmainos pavojingumą | KaunoDiena.lt

PSO KARTOJA: PER ANKSTI DARYTI IŠVADAS APIE DIDESNĮ OMIKRON ATMAINOS PAVOJINGUMĄ

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sekmadienį pakartojo, jog kol kas pernelyg anksti daryti išvadas, kad naujoji COVID-19 ligą sukeliančio viruso SARS-CoV-2 omikron padermė yra pavojingesnė už dabar dominuojančią delta atmainą.

PSO ekspertė Maria van Kerkhove JAV televizijos CBS eteryje pareiškė, jog pirminiai surinkti duomenys rodo, kad užsikrėtusieji koronaviruso omikron paderme suserga lengvesne COVID-19 forma, tačiau pabrėžė, jog tikrai per anksti daryti galutines išvadas.

„Mūsų duomenų apie omikron padermės sukeltos ligos sunkumą gausėja kasdien. (...) Pirminiai duomenys rodo, kad omikron paderme užsikrėtę žmonės paprastai suserga lengvesne COVID-19 forma, bet kol kas tai tvirtinti yra tikrai pernelyg anksti“, – sakė ji.

PSO ekspertė paaiškino, išvadų reikia dar palaukti dėl to, viso ciklo – nuo ​​užsikrėtimo iki visiško pasveikimo – tyrimų procesas užtrunka.

„Gali praeiti kelios savaitės, kol iš tikrųjų suprasime, kiek iš šių asmenų [užsikrėtusių omikron paderme] suserga sunkia COVID-19 forma“, – pridūrė ji.

Iki šiol SARS-CoV-2 omikron padermė užfiksuota daugiau kaip 40 valstybių.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Sutapimai

Kažkodėl visos atmainos apsireiškia būtent Afrikoje ir būtent tada kai ateina laikas sekančiai vakcinos dozei. Dabar naujas graikų abėcėlės apsireiškimo sutapimas su "pastiprinamąja" 3-čia vakcinos doze. Žinant, kad numatytos 6-8 vakcinos dozės, vadinasi dar sulauksime atmainų, juk eksperimento programa finansuojama iki 2025 metų.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS