Rusija kviečia Prancūzijos karius dalyvauti Pergalės dienos parade | KaunoDiena.lt

RUSIJA KVIEČIA PRANCŪZIJOS KARIUS DALYVAUTI PERGALĖS DIENOS PARADE

Rusija ketvirtadienį pakvietė Prancūzijos karius dalyvauti Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-ųjų metinių proga Raudonojoje aikštėje gegužę rengiamame kariniame parade.

Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas generolas Valerijus Gerasimovas susitikime su savo Prancūzijos kolega sakė, kad prancūzų kariai yra kviečiami kartu su rusais žygiuoti parade, minint karo Europoje pabaigą, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Iškilmingame minėjime, kurį rusai organizuoja gegužės 9 dieną, švęsdami Sovietų Sąjungos pergalę prieš nacistinę Vokietiją kare, kurį jie vadina Didžiuoju Tėvynės karu, turėtų dalyvauti Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas).

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) leido suprasti, kad taip pat norėtų dalyvauti.

Europoje Pergalės diena minima gegužės 8-ąją, kai 1945 metais Europoje nacių Vokietijos pasidavimu baigėsi Antrasis pasaulinis karas.

E. Macronas šiuo metu siekia politinio dialogo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu net ir didžiausius nesutarimus keliančiais klausimais. Tokia jo pozicija kelia kai kurių jo ES kolegų nuostabą.

„Mes jaučiame didelę pagarbą prancūzų karių, drauge su Raudonąja Armija kovojusių su mūsų bendru priešu, atminimui ir džiaugtumės matydami prancūzų kontingentą tarp kitų gegužės 9-osios Pergalės parado dalyvių Raudonojoje aikštėje“, – Prancūzijos kariuomenės vadui Francois Lecointre'ui (Fransua Lekuatrui) sakė V. Gerasimovas.

Pasak jo, „tiesioginis ir atviras“ dialogas su Prancūzija yra labai svarbus, ypač artėjant pergalės minėjimui, pranešė Gynybos ministerija.

Per susitikimą su F. Lecointre'u Rusijos kariuomenės vadas išreiškė susirūpinimą dėl didėjančio NATO pajėgų telkimo šalia Rusijos sienų prieš artėjančias pratybas.

„Yra virtinė rimtą susirūpinimą keliančių klausimų“, – sakė V. Gerasimovas.

Pasak jo, pratybos bus rengiamos pagal „antirusišką scenarijų“ ir jose bus mokomasi dalyvauti „puolimo operacijose“.

Be dialogo tokie renginiai yra „akivaizdžiai provokacinio pobūdžio“, pridūrė V. Gerasimovas.

Savo ruožtu F. Lecointre'as pareiškė, kad jo vizito tikslas yra pasiekti „tarpusavio supratimą“, kai kalbama apie kritinių situacijų vertinimą, nurodė Rusijos gynybos ministerija.

Europoje šiemet vyksiančiose JAV vadovaujamose karinėse pratybose „Defender Europe 2020“ dalyvaus maždaug 37 tūkst. karių iš 18 šalių. Pratybos vyks gegužės–birželio mėnesiais daugiausiai Vokietijos, Lenkijos ir Baltijos šalių teritorijose.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pabrėžia, kad šios pratybos nėra nukreiptos prieš Rusiją.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

Juokdariai tie rusai. Prancuzai iš vis buvo sutriuškinti vokiečių o pagrindinis laimėtojas apie kurį rusai nekalba tai JAV kuris šerė ir apginklavo rusus ir pats įsitaukdamas į kara tiesiogiai, laimėjo kara.

Farsas

Fufaikiniams ,,dien pabiedy,,-tai ju breznevo laikais sukurta pompastiska ju karines jegos demonstravimo svente,siekiant atsverti bukai liaudziai gyvenima pusbadziu ir protu nesuvokiamas sovietu aukas.Stalinas tik 1945m.birzeli surenge tikra pergales minejima,kai raudonaja aikste prazygiavo visu frontu rinktiniai pulkai,sumete nugaletos naciu vokietijos standartus ir veliavas Lenino papedeje ir viskas tuo uzsibaige,nes ir Stalinas suprato,kad tokia kaina pasiekta pergale mineti nedera.,kasmet draskant negyjancia zaizda.

taigi

> na Ne vieni rusai laimėjo ir ne viena CCCP ir jie to neteigia bei kviečia dalyvauti parade drauge...apskritai, kol rusai galvas guldė, jankiai jiems konservus mainais į auksą pardavinėjo, tik tapus visiškai aiškiai situacijai atidarė antrą frontą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS