Turkijos prezidentas grasina Europai pabėgėlių antplūdžiu | KaunoDiena.lt

TURKIJOS PREZIDENTAS GRASINA EUROPAI PABĖGĖLIŲ ANTPLŪDŽIU

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) ketvirtadienį įspėjo Europos Sąjungą, kad Ankara leis milijonams pabėgėlių patraukti į Europą, jei Bendrija kritikuos turkų karinę operaciją Sirijoje.

„Ei, ES, atsibuskite. Kartoju: jei mėginsite šmeižti mūsų operaciją vadindami ją invazija, mūsų užduotis bus paprasta – atversime duris ir pasiųsime pas jus 3,6 mln. migrantų“, – sakė R. T. Erdoganas, sakydamas kalbą šalies parlamente.   

Ankara trečiadienį pradėjo didelio masto operaciją Sirijos šiaurės rytuose, kurios taikinys yra kurdų kovotojai, susiję su Turkijos teritorijoje veikiančiais kurdų sukilėliais.

R. T. Erdoganas pranešė, kad per operaciją jau nukauti 109 „teroristai“.

„Turime žinią tiems, kas buvo priversti prisijungti prie YPG [Sirijos kurdų Liaudies apsaugos dalinių]: jei išvyksite dabar... būsite sutikti išskėstomis rankomis“, – kalbėjo prezidentas. 

Turkijoje gyvena daugiausiai pasaulyje – per 3,6 mln. – pabėgėlių iš Sirijos, palikusių šalį per aštuonerius metus trunkantį konfliktą.

ES 2016 metais sudarė susitarimą su Turkija, kuriuo siekta pažaboti į Bendriją atvykstančių migrantų srautus. Šis susitarimas padėjo drastiškai sumažinti pabėgėlių skaičių. Mainais ES pažadėjo Ankarai 6 mlrd. eurų ir bevizes keliones Turkijos piliečiams. 

Briuselis dažnai sulaukdavo Turkijos kritikos, kad delsiama pervesti numatytas lėšas ir nesiimama papildomų priemonių padėti spręsti pabėgėlių problemą. 

„Niekada nebuvote nuoširdūs“, – sakė R. T. Erdoganas, kreipdamasis į ES.

„Dabar jie sako, kad neperves mums trijų milijonų dolerių. Ar esate ištesėję nors vieną mums duotą pažadą? Ne“, – kalbėjo prezidentas. 

Vienas Ankaros operacijos tikslų yra sukurti „saugumo zoną“, į kurią būtų galima repatrijuoti mažiausiai milijoną pabėgėlių sirų.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

kauniete

Kurdai yra cigonai;islaikomi pashalpomis[nei jie mokosi ,nei jie dirba.nei prausiasi.] kiekviena valstybe stengiasi apsiginti ,,nuo vietiniu teroristu[[kurie nenori gyventi pagal valstybinius istatymus]] panashu,kaip tommai -stanislovai ir kiti valstybes kenkeejai.. juk turkai neatshliauze daryti savo tvarka Lietuvoje ,ar Latvijoje Erdoganas valo savo valstybes shiukshles..Na, ojeigu ES neapmokejo zadeta suma,,,tai visai blogai

sitas

turkiskas banditas prisizais o jav sionistai ploja delniukais provokacija pavyko bet nepamirsta kad yra dar kitos jegos kurios to nedaleis bet jie bei prancuzaipolitneregiai ir galvoja kad briuselis ir toliau gros pagal ju plokstele bet be merkel yra ir protingu kurie nedaleis invazijos bei prancuzai ir jie 1 turi duot atkirti siai invazijai o kadangi turkai yra nato tai pareikalauti jav atsakomybes uz neteisetus veiksmus nes turkai isvien su rusais ir visa azija o musulmonai patys uzkure su jav pekla tai patys ir kentes politrumparegiai...........

Anonimas

Erdoganas kai susidės su rusais ir persais, o prie jų dar prisidės kinai- ir teks jankiams slėptis už vandenyno, o Europai pabrukti uodegą...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS