Ukraina sveikina sprendimą atitraukti Rusijos karius nuo sienos | KaunoDiena.lt

UKRAINA SVEIKINA SPRENDIMĄ ATITRAUKTI RUSIJOS KARIUS NUO SIENOS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pasveikino sprendimą atitraukti nuo jo šalies sienos pratybose dalyvavusius Rusijos karius ir sakė, kad šis žingsnis „mažina įtampą“.

„Ukraina visuomet budri, tačiau džiaugiasi bet kokiais žingsniais siekiant sumažinti karinį buvimą ir deeskaluoti situaciją Donbase. Ukraina siekia taikos“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė V. Zelenskis.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu anksčiau ketvirtadienį pranešė, kad nuo penktadienio kariai pradės grįžti į savo bazes iš karinių pratybų netoli Ukrainos ir 2014 metais Maskvos aneksuotame Kryme, dėl kurių išaugo įtampa su Vakarais,

„Manau, kad skubių patikrinimų tikslai buvo pasiekti“, – ketvirtadienį per pratybas Rusijos aneksuotame Kryme sakė S. Šoigu. Pasak ministro, kariai į bazes turi grįžti iki gegužės 1 dienos.

Rusija per pastarąsias savaites dislokavo dešimtis tūkstančių karių savo pasienyje su Ukraina ir Kryme. S. Šoigu tokį pajėgų telkimą pavadino „mokymais“, esą surengtais reaguojant į „grėsmingus“ NATO veiksmus.

Kijevas nuo 2014 metų kovoja su prorusiškais separatistais Rytų Ukrainoje. Šis konfliktas įsiplieskė Maskvai aneksavus Krymą.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Faktas

Kijevo nacių režimas galės atsikvėpti ir gavus JAV nurodymą pulti Donbasą. Žudydami taikius Ukrainos gyventojus mainais iš Vakarų gauna pinigus. Akivaizdu, kad nei JAV nei Europai nereikia taikos Ukrainoje.

o

hohlandija tegul kaltina savo hahola chrusciova AA kuris ir prisijunge kryma ir i kuba verzesi ir kukuruzu prisejo tai dabar nera antko pykt nebent ant caro nikoajaus kuris pasistate vasarviete o sta linas totorius isvijo ka daro ir siandien zirinovskiai zeenskiai ir kt zydeliai lendantys visur ir nenustojamai nusekliai nes dauguma tai tikri /runkeliai / nesupranta kad uz tuos pacius popieriukus kuriuos zeme isaugina jie parduda visa zeme su savimi ir tai tesesi daug T m ir ateina pabaiga;;;;;;;;;;;

Absurdas

Pratybos baigesi o Zelenskis galvoja kad jau nugalejo kare:)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS