Ukrainoje kilus korupcijos skandalui atsistatydina keli aukšto rango pareigūnai | KaunoDiena.lt

UKRAINOJE KILUS KORUPCIJOS SKANDALUI ATSISTATYDINA KELI AUKŠTO RANGO PAREIGŪNAI

Keli Ukrainos aukšto rango pareigūnai antradienį paskelbė atsistatydinantys, šalies Gynybos ministeriją supurčius maisto įsigijimo skandalui, o prezidentūrai įspėjus dėl kovos su korupcija priemonių.

Ukrainoje jau seniai paplitusi korupcija, taip pat ir tarp politinio elito, tačiau pastangas išgyvendinti korupciją užgožė vasario mėnesį prasidėjęs plataus masto Maskvos puolimas.

Kyjivo sąjungininkės Vakarų šalys, skyrusios milijardus dolerių finansinės ir karinės paramos, jau daugelį metų reikalauja antikorupcinių reformų, kartais – kaip išankstinės pagalbos sąlygos.

Tarp atsistatydinusių pareigūnų yra gynybos viceministras Vjačeslavas Šapovalovas, kuris buvo atsakingas už logistinę paramą kariuomenei.

Apie jo pasitraukimą paskelbusi Gynybos ministerija kiek anksčiau sulaukė kaltinimų, kad pasirašė sutarčių dėl maisto išpūstomis kainomis.

Praėjusią savaitę vietos žiniasklaidos pranešimuose ministerija buvo apkaltinta pasirašiusi sutartį, pagal kurią pagrindinių maisto produktų kainos yra „du ar tris kartus didesnės“ už šiuo metu galiojančias kainas.

Nors pavadino kaltinimus nepagrįstais, ministerija nurodė, kad pasitraukus V. Šapovalovui „bus išsaugotas visuomenės ir tarptautinių partnerių pasitikėjimas“.

Prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka irgi yra tarp atsistatydinančiųjų.

Socialiniuose tinkluose K. Tymošenka pranešė įteikęs atsistatydinimo pareiškimą ir padėkojo prezidentui už „pasitikėjimą ir galimybę daryti gerus darbus kiekvieną dieną ir kiekvieną minutę“.

Jis paskelbė savo nuotrauką – joje jis laiko ranka rašytą atsistatydinimo pareiškimą – bet sprendimo, kuris buvo patvirtintas prezidento įsaku, priežasčių nenurodė.

Darbo prezidentūroje metu K. Tymošenką buvo įtraukę keli skandalai. Pernai spalį jis buvo kaltinamas tuo, kad naudojosi automobiliu, padovanotu Ukrainai humanitariniams tikslams.

Antradienį taip pat pasirodė Ukrainos Generalinės prokuratūros pranešimas, kad atsistatydina generalinio prokuroro pavaduotojas Oleksijus Symonenka. Daugiau detalių nebuvo pateikta.

O. Symonenka neseniai buvo apkaltintas dėl atostogų Ispanijoje, pranešta, kad jis naudojosi vienam ukrainiečių verslininkui priklausančiu automobiliu.

Pirmadienį savo vakaro kreipimesi prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė draudimą pareigūnams vykti į užsienį su darbu nesusijusiais tikslais.

„Jei jie dabar nori ilsėtis, ilsėsis nepriklausydami valstybės tarnybai. Pareigūnai nebegalės vykti į užsienį atostogoms ar bet kuriuo kitu ne vyriausybės [nustatytu] tikslu“, – sakė V. Zelenskis.

Tarptautinė organizacija „Transparency International“ 2021 metų korupcijos suvokimo reitinge Ukrainai skyrė 122 vietą iš 180.

Pranešimai apie atsistatydinimus pasirodė savaitgalį areštavus ir atleidus grobstymu įtariamą Ukrainos bendruomenių, teritorijų ir infrastruktūros plėtros viceministrą Vasylį Lozynskį.

V. Lozynskis buvo apkaltintas gavęs kyšį, kad „palengvintų“ generatorių pirkimą išpūstomis kainomis, nes Ukrainai trūksta elektros energijos po Rusijos smūgių energetikos tinklui.

Ukrainos analitinio centro „Ekonominės strategijos centras“ duomenimis, bendra Vakarų karinė ir finansinė parama Kyjivui šiais metais gali siekti 100 mlrd. dolerių (apie 92 mlrd. eurų), iš jų daugiau kaip 40 mlrd. dolerių (apie 37 mlrd. eurų) – šalies ginkluotosioms pajėgoms.

Gairės: Ukraina, karas Ukrainoje, korupcija, aukšto rango pareigūnai, atsistatydina
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS