Ukrainoje viešintis japonų premjeras aplankė Bučą | KaunoDiena.lt

UKRAINOJE VIEŠINTIS JAPONŲ PREMJERAS APLANKĖ BUČĄ

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) antradienį lankėsi Bučoje, kur Rusijos pajėgos kaltinamos masinėmis civilių žudynėmis per kelias savaites trukusią Kyjivo priemiesčio okupaciją praėjusiais metais.

Apie jo apsilankymą šalia Ukrainos sostinės esančioje Bučoje pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Rusijos kariai buvo kaltinami masinėmis civilių žudynėmis sostinės regiono Bučos priemiestyje, kurį 2022 metų pradžioje buvo užėmę kelioms savaitėms.

Maskva kaltinimus neigia ir tvirtina, kad žiaurumai Bučoje buvo inscenizuoti.

F. Kishida antradienį išreiškė didelį pasipiktinimą apsilankęs Bučoje.

„Šiandien žengdamas į Bučą ir matydamas visą čia vykusį žiaurumą, jaučiu stiprų pasipiktinimą“, – sakė jis.

„Kyodo News“ teigė, kad F. Kishida Bučoje padėjo gėlių prie maldos namų ir pagerbė aukas.

„Esu pasipiktinęs žiaurumu. Atstovauju Japonijos piliečiams ir reiškiu užuojautą žuvusiems“, – cituojamas jis.

JAV ambasadorius Japonijoje Rahmas Emanuelis (Ramas Emanuelis) tviteryje rašė apie „dvi labai skirtingas Europos ir Ramiojo vandenyno regiono partnerystes“, kurios vyko antradienį.

„Kishida palaiko laisvę, o Xi [Jinpingas] – karo nusikaltėlį“, – sakė R. Emanuelis, turėdamas omenyje tai, kad praėjusią savaitę Tarptautinis baudžiamasis teismas išdavė V. Putino arešto orderį ir nori jį teisti už tūkstančių vaikų pagrobimą iš Ukrainos.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija istoriniu pavadino F. Kishidos vizitą į šalį.

„Šis istorinis vizitas yra solidarumo ir tvirto bendradarbiavimo tarp (Ukrainos ir Japonijos) ženklas“, – platformoje „Twitter“ teigė užsienio reikalų ministro pirmoji pavaduotoja Eminė Džaparova.

„Esame dėkingi Japonijai už tvirtą paramą ir indėlį į mūsų būsimą pergalę“, – sakė ji, paskelbusi F. Kishidos nuotraukas traukinio perone Kyjive.

F. Kishida yra paskutinysis Didžiojo septyneto (G-7) lyderis, apsilankęs Ukrainoje, ir jam darytas vis didesnis spaudimas vykti į šią kelionę, nes Japonijoje gegužės mėnesį vyks G-7 aukščiausiojo lygio susitikimas.

Jo kelionė vyksta tuo metu, kai Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) lankosi Maskvoje, kur vyksta derybos su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

Japonija prisijungė prie Vakarų sąjungininkių, taikančių sankcijas Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą ir siūlančių paramą Kyjivui.

Gairės: Fumio Kishida, karas Ukrainoje, Buča
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS