Vokiečių istorikas: Maidanas suformavo ukrainiečius kaip tautą | KaunoDiena.lt

VOKIEČIŲ ISTORIKAS: MAIDANAS SUFORMAVO UKRAINIEČIUS KAIP TAUTĄ

Maidanas ne tik paskatino Ukrainą judėti Europos link, bet ir suformavo ukrainiečius kaip tautą, suvienydamas pačius įvairiausius šalies regionus, mano 2014 m. Vilniaus knygų mugėje lankęsis žymus vokiečių istorikas, filosofas ir rašytojas Karlas Schlogelis.

„Manau, kad svarbiausias Maidano pasiekimas yra labai skirtingų regionų, skirtingų kultūrų suvienijimas. Tai yra labai svarbu“, – interviu Ukrainos naujienų agentūrai „Ukrinform“ sakė K. Schlogelis.

Ukraina yra tam tikra miniatiūrinė Europa.

Istorikas tvirtino buvęs daugelyje Ukrainos miestų, tiek sovietiniais laikais, tiek ir po Maidano revoliucijos. Pasak jo, pastaraisiais metais daugelis Ukrainos miestų ir regionų tapo susiję „politinės tautos“ sąvoka. K. Schlogelis taip pat pabrėžė, kad Ukraina yra „politiškai centralizuota šalis su labai skirtingais regionais“.

„Ukraina yra tam tikra miniatiūrinė Europa. Jums, ukrainiečiams, reikėtų pagalvoti, kaip suvienyti labai skirtingas ir fragmentiškas kultūrines tapatybes. Viliuosi ir tikiu, kad Maidano patirtis, suverenio Ukrainos gynyba šią tapatybę suformavo ir įtvirtins“, – sakė K. Schlogelis.

Istorikas taip pat paragino vokiečius vykti į Ukrainą, kad jie įsitikintų, jog ši šalis yra nepriklausoma ir turi savitą kultūrą bei tradicijas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Maidančikas

Suvienijo taip kad prarado Kryma ir Donbasa:) O visi kiti bijo nac-aktivistu gauju:) Na ok voketis jis žino.

As

Sutinku

SUSIJUSIOS NAUJIENOS