„Youtube“ pratęsė D. Trumpo kanalo blokavimą | KaunoDiena.lt

„YOUTUBE“ PRATĘSĖ D. TRUMPO KANALO BLOKAVIMĄ

Interneto milžinei „Google“ priklausanti vaizdo įrašų transliavimo platforma „YouTube“ antradienį patvirtino pratęsusi JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) kanalo blokavimą dėl galimo smurto kurstymo.

Savaitei įvestas D. Trumpo kanalo suspendavimas turėjo baigtis išrinktojo JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) inauguracijos išvakarėse.

„Atsižvelgiant į nerimą dėl galimo smurto, į Donaldo J. Trumpo kanalą dar mažiausiai septynias dienas nebus galima įkelti naujų vaizdo įrašų ir rengti tiesioginių transliacijų“, – nurodė „YouTube“, atsakydama į naujienų agentūros AFP užklausą.

„Kaip jau nurodėme anksčiau, toliau bus neribotą laiką blokuojama galimybė komentuoti vaizdo įrašus kanale“, – pridūrė „YouTube“.

D. Trumpas neteko beveik visų galimybių naudotis socialine žiniasklaida, kurią dirbdamas prezidento poste pasitelkdavo kaip savo politikos ruporą, kai jo šalininkų minia sausio 6 dieną šturmavo JAV Kapitolijų Vašingtone.

Socialinės žiniasklaidos operatoriai sako, kad D. Trumpas galėtų naudodamasis savo paskyromis toliau kurstyti neramumus prieš J. Bideno inauguraciją, kuri įvyks trečiadienį.

„YouTube“ praėjusią savaitę „mažiausiai septynioms dienoms“ blokavo D. Trumpo kanalą ir pašalino vieną vaizdo įrašą už jos taisyklių, draudžiančių kurstyti smurtą, pažeidimą, pasekdama kitų platformų, suspendavusių prezidento paskyras, pavyzdžiu.

Po Kapitolijaus šturmo, laikinai sutrikdžiusio Kongreso posėdį, sušauktą išrinktojo prezidento J. Bideno pergalei rinkimuose patvirtinti, buvo įšaldytos D. Trumpo paskyros socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“.

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas (Markas Zakerbergas) sakė, kad paskyros buvo blokuotos, nes prezidentas „naudojosi mūsų platforma kurstyti smurtinį maištą prieš demokratiškai išrinktą vyriausybę“.

„Twitter“ žengė dar toliau – D. Trumpo paskyra buvo ištrinta, atimant iš prezidento jo mėgstamiausią platformą pasisakyti. Šis socialinis tinklas jau anksčiau žymėjo kaip neatitinkančias tikrovės D. Trumpo žinutes, kuriose jis ginčijo prezidento rinkimų rezultatus.

D. Trumpas taip pat buvo blokuotas tokių platformų kaip „Snapchat“ ir „Twitch“.

Savaitę viešumoje nesirodęs D. Trumpas antradienį nutraukė ne vieną dieną trukusią tylą, paskelbdamas iš anksto įrašytą atsisveikinimo kreipimąsi.

Vaizdo įrašę, kuris buvo įkeltas į Baltųjų rūmų kanalą platformoje „YouTube“, jis pirmą kartą paprašė amerikiečių „melstis“ už J. Bideno administracijos sėkmę. Prieš tai D. Trumpas kelis mėnesius uoliai įtikinėjo savo šalininkus respublikonus, kad demokratai apgaule laimėjo rinkimus.

Jis iki šiol nepasveikino J. Bideno su pergale ir sulaužė kadenciją baigiančio valstybės vadovo tradiciją pakviesti išrinktąjį prezidentą išgerti arbatos Ovaliajame kabinete.

Senato respublikonų lyderis Mitchas McConnellas (Mičas Makonelas) antradienį pareiškė, kad D. Trumpo šalininkus, šturmavusius JAV Kapitolijų, išprovokavo pats prezidentas ir kad jie buvo „maitinami melu“.

Tūkstančiai D. Trumpo šalininkų sausio 6 dieną šturmavo Kapitolijų po prezidento kalbos, kurioje jis pakartojo melagingus savo pareiškimus, esą rinkimus laimėjo jis, o ne J. Bidenas. Šis chaosas pareikalavo mažiausiai penkių žmonių gyvybių.

Demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai sausio 13 dieną nubalsavo už istorinę antrąją apkaltą D. Trumpui už „maišto kurstymą“. Dabar jam gresia potencialus apkaltos teismas Senate, nors prezidento įgaliojimai trečiadienį baigiasi.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Bonifaco

Aha, o kiek zmoniu perziures naujos anketos info? 100? Kaip pasieksi ta pati matomuma? Patarejas.. :) bet is esmes zodzio laisve cia yra paminta is pagrindu. Politikoje negali but gera/bloga teisinga/neteisinga.. yra dvi puses. Visada.

Y.

Cenzūra. Kur žodžio laisvė?

O

tai tam trumpam nedašunta, kad galima paskyrą susikurti kitu vardu- paso nei twiter, nei youtube, nei facebukas neprašo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS