Atėnuose protestuotojai susigrūmė su policija | KaunoDiena.lt

ATĖNUOSE PROTESTUOTOJAI SUSIGRŪMĖ SU POLICIJA

Antradienį Graikijos policija panaudojo kurtinamąsias granatas ir ašarines dujas prieš demonstrantus Atėnų centre, du žmonės buvo sužeisti. Tai pranešė naujienų portalas „Newsbomb.gr“.

Manifestantai buvo susirinkę į mitingą, skirtą Atėnų Politechnikos instituto studentų sukilimo, kurį 1973 m. lapkričio 17 d. žiauriai nuslopino „juodųjų pulkininkų“ chuntos kariuomenė, 47-osioms metinėms.

Portalo žiniomis, policija pareikalavo, kad susirinkusieji išsiskirstytų, o kai šie nepakluso, ji ėmėsi ryžtingų veiksmų. Buvo panaudotos kurtinamosios granatos ir ašarinės dujos. Preliminariais duomenimis, per susirėmimą nukentėjo du žmonės, keli aktyvistai buvo sulaikyti.

Pasak kai kurių šaltinių, policininkai be jokios dingsties puolė demonstrantus ir sumušė kelis žmones, tarp jų – parlamento deputatą.

Anksčiau antradienį apie 200 Graikijos komunistų partijos aktyvistų surengė eitynes prie JAV ambasados Atėnuose, skirtas studentų sukilimo 47-osioms metinėms.

Demonstrantai kasmet eina prie Amerikos ambasados, protestuodami prieš JAV paramą karinei diktatūrai Graikijoje 1967-1974 m. m., bet šįmet valdžia uždraudė susirinkimus ir eitynes dėl visuotinio karantino šalyje, galiosiančio bent jau iki lapkričio 30 d.

Siekiant užkirsti kelią susibūrimams ir incidentams, antradienį į Atėnų gatves nusiųsta apie 6 tūkst. policininkų, padėčiai stebėti naudojami sraigtasparniai ir bepilotės skraidyklės.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Čiubaka

Paršas net nekriuksi šiuo klausimu

Skaitytojas

Šlovė juodiesiems pulkininkams - puikiai susitvarkė su komunistais!

povke

Nežinau kaip man čia supainiojo, bet prireikė poros minučių, kad suprasčiau Atėnuose tai Graikijoje o ne Lietuvoje :) Atėnai varėnai kaži kodėl pirmiausia apie Skuodą pagalvojau
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS