Berlyno policija tiria informacijos apie V. Zelenskio vizitą nutekėjimą | KaunoDiena.lt

BERLYNO POLICIJA TIRIA INFORMACIJOS APIE V. ZELENSKIO VIZITĄ NUTEKĖJIMĄ

Berlyno policija ketvirtadienį pranešė, kad pradės tyrimą po to, kai žiniasklaidoje pasirodė informacijos apie Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kelionę į Vokietiją.

Tyrėjai pradėjo tyrimą „dėl įtariamo paslapčių išdavimo... susijusio su galimu valstybės prezidento vizitu“, sakoma policijos pareiškime.

Vietos dienraštis „B.Z.“ trečiadienį pranešė, kad Berlyno teisėsauga ruošiasi V. Zelenskio vizitui į Vokietijos sostinę gegužės viduryje.

Policija patvirtino, kad tyrimas susijęs su straipsniu dienraštyje „B.Z.“. Pranešime buvo pateikta konfidenciali informacija apie pasirengimą V. Zelenskio vizitui, teigė policija.

„Berlyno policija niekuomet oficialiai nepateikė jokios informacijos, kuri keltų grėsmę valstybiniam vizitui“, – sakoma jos pareiškime.

Vis dėlto policijos pajėgų spaudos tarnyba, reaguodama į „B.Z.“ pranešimą, patvirtino, kad planuojama operacija.

„Man atrodo nepakenčiama, kad... vienas darbuotojas taip gėdingai kenkia Berlyno policijos reputacijai nacionaliniu ir tarptautiniu mastu“, – sakoma Berlyno policijos vadovės Barbaros Slowik (Barbaros Slovik) pareiškime.

„Galiu tik įsivaizduoti, kad tas asmuo nesuvokė savo veiksmų pasekmių“, – sakė B. Slowik.

Trečiadienį vokiečių leidinys „Bild“ pranešė, kad Ukrainos prezidentas gegužės 13 dieną atvyks su vizitu į Vokietiją.

Kitą dieną, gegužės 14-ąją, jį priims Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas), o po to Ukrainos lyderis susitiks su Vokietijos prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu (Franku Valteriu Šteinmejeriu), rašo leidinys.

Tai bus pirmasis V. Zelenskio vizitas į Vokietiją nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

„Bild“ teigimu, V. Zelenskis taip pat lankysis Achene, kur jam bus įteikta Karolio Didžiojo premija.

Trečiadienį Vokietijos naujienų svetainė „T-Online“ pranešė, kad Kyjivo pareigūnai buvo nusivylę informacijos nutekėjimu.

Berlyno ir Kyjivo santykiai kartais būdavo įtempti po to, kai praėjusių metų vasarį Rusija įsiveržė į Ukrainą.

Ukraina kaltino Vokietiją, kad ši prieš karą pernelyg nuolaidžiavo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, ir ragino Berlyną suteikti jai daugiau karinės paramos.

Pernai balandį Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) siūlėsi kartu su kitais Europos Sąjungos lyderiais apsilankyti Ukrainoje, tačiau Kyjivas atkirto, kad jis tuo metu nebuvo laukiamas šalyje.

Po to kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) atidėjo savo pirmąjį vizitą į karo nuniokotą šalį. Tačiau tiek F. W. Steinmeieris, tiek O. Scholzas vėliau apsilankė Ukrainoje.

Gairės: vokietija, karas Ukrainoje, Volodymyras Zelenskis, vizitas Vokietijoje, nutekinimas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS