Japonija skelbia embargą eksportui į Rusiją ir Baltarusiją – 300 prekių ir technologijų | KaunoDiena.lt

JAPONIJA SKELBIA EMBARGĄ EKSPORTUI Į RUSIJĄ IR BALTARUSIJĄ – 300 PREKIŲ IR TECHNOLOGIJŲ

Japonija paskelbė sąrašą beveik 300 pavadinimų prekių ir pažangių technologijų, kurių eksportas į Rusiją ir Baltarusiją uždraudžiamas, ir tai yra Tokijo indėlis į tarptautines sankcijas dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, skelbia leidinys anglų kalba „Japan Today“.

Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerijos paskelbtame sąraše – 266 pavadinimų prekės ir 26 technologijos, o embargas įsigalios nuo kovo 18 dienos.

Visų pirma, šis eksporto draudimas įvedamas, be kita ko, puslaidininkiams, ryšių įrangai, naftos perdirbimo įrangai, o į pažangių technologijų sąraše, pavyzdžiui – lustų projektavimo ir gamybos programinė įranga.

Be to, griežtai uždraudžiamas bet koks japoniškų prekių ir technologijų tiekimas 49 su karine sritimi susijusiems Rusijos subjektams ir dviems Baltarusijos organizacijoms, įskaitant vyriausybines agentūras ir orlaivių bei laivų gamintojas.

Dvidešimt pirmoji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.

Japonija apie savo principinį sprendimą įvesti sankcijas karą prieš Ukrainą pradėjusiai Rusijos ir jos sąjungininkei Baltarusijai pranešė pirmosiomis šio karo dienomis, o dabar paskelbė embargo sąrašą bei jo įsigaliojimo laiką.

Gairės: Japonija, sankcijos Rusijai, sankcijos Baltarusijai, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS