JK parlamentas tylos minute pagerbė nužudytą savo narį | KaunoDiena.lt

JK PARLAMENTAS TYLOS MINUTE PAGERBĖ NUŽUDYTĄ SAVO NARĮ

Britų įstatymų leidėjai pirmadienį tylos minute pagerbė kolegą, nužudytą per susitikimą su savo apygardos rinkėjais, policijai toliau aiškinantis, ar areštuoto įtariamojo motyvas galėjo būti islamo ekstremizmas.

Parlamento nariai, kurių daugelis vilkėjo juodai, sausakimšuose Bendruomenių Rūmuose nuleidę galvas pagerbė penktadienį per susitikimą bažnyčioje užpultą konservatorių Davidą Amessą (Deividą Amesą).

„Tegu šviesus jo turtingo gyvenimo atminimas visuomet nustelbia tragišką jo mirties pobūdį“, – per maldą pasakė kapelionė Tricia Hillas (Trišija Hilas).

D. Amessas yra antras nuo 2016 metų JK politikas, nužudytas per susitikimą su rinkėjais.

Už „Brexitą“ pasisakęs konservatorių parlamentaras, penkių vaikų tėvas, buvo užpultas į rytus nuo Londono esančio Pajūrio Li bažnyčioje, kur vyko jo kas dvi savaites rengtas susitikimas su rinkėjais.

Esekso policija sakė, kad dėl įtarimų nužudymu buvo suimtas 25 metų vyras ir kad įvykio vietoje buvo rastas nusikaltimo įrankis – peilis.

Po šio nužudymo pasigirdo raginimų nutraukti itin skaldančią partijų retoriką, suintensyvėjusią po JK 2016 metų referendumo dėl „Brexito“.

Vidaus reikalų sekretorė Priti Patel gerbiamo politiko D. Amesso nužudymą pavadino „baisia ir liūdna mūsų istorijos akimirka, išpuoliu prieš mūsų demokratiją ir pasibaisėtina tragedija“.

Anksčiau D. Amesso našlė Julia (Džulija) ir kiti šeimos nariai apsilankė išpuolio vietoje Pajūrio Li. Apžiūrinėdama velionio garbei sudėtų gėlių jūrą našlė šluostėsi ašaras.

Sekmadienį D. Amesso šeima sakė, kad yra „visiškai sugniuždyta“ netekties, ir pakvietė puoselėti toleranciją.

„Atmeskite neapykantą ir siekite bendrumo. Kad ir kokia žmogaus rasė, religiniai ar politiniai įsitikinimai, būkite tolerantiški ir stenkitės suprasti“, – paskelbė šeima.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS