La Palmoje ugnikalnio lava teka į dar nepaliestas salos dalis | KaunoDiena.lt

LA PALMOJE UGNIKALNIO LAVA TEKA Į DAR NEPALIESTAS SALOS DALIS

Ispanijos La Palmos saloje pirmadienį, pradėjus tekėti naujam lavos srautui, buvo sugriauta dar daugiau namų, o tai pridarė naujų rūpesčių salos gyventojams, jau kelis mėnesius kenčiančių nuo Kumbre Viechos ugnikalnio veiklos.

Valstybinis transliuotojas RTVE pranešė, kad nuo naujo lavos srauto nukentėjo „nemažai“ gyventojų, cituodamas vietos nepaprastųjų situacijų komiteto „Pevolca“ vadovą Miguelį Angelą Mocuende. Tikslūs skaičiai nebuvo pateikti.

Temperatūros, viršijančios 1 000 laipsnių Celsijaus, lava veržiasi į iki šiol nepaliestas salos dalis, į salos vakarus. Lavos laukas jau apima apie 1 155 hektarų plotą. Paveiktos teritorijos jau seniai evakuotos.

Žemės drebėjimų aktyvumas regione šiek tiek sumažėjo. Pirmadienį iki vidurdienio maždaug 14 kilometrų gylyje užfiksuota apie 20 silpnų požeminių smūgių.

Ugnikalnis jau 11 savaičių trikdo Ispanijai priklausančios Kanarų salų salos gyvenimą ir padarė žalos už maždaug 842 mln. eurų. Sugriauta beveik 2 800 pastatų, dar 100 smarkiai apgadinta, sekmadienį pranešė RTVE.

Dėl lavos saloje neseniai atsirado nauja beveik 50 hektarų ploto nerija. Vulkanologai teigia, kad kol kas neįmanoma pasakyti, kada ugnikalnio išsiveržimai liausis.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS