Nepale nukritus lėktuvui žuvo mažiausiai 67 žmonės | KaunoDiena.lt

NEPALE NUKRITUS LĖKTUVUI ŽUVO MAŽIAUSIAI 67 ŽMONĖS

Nepale nukritus lėktuvui, kuriuo skrido 72 žmonės, žuvo mažiausiai 67 žmonės, sekmadienį pranešė policija. Tai yra daugiausiai aukų pareikalavusi aviakatastrofa Himalajų šalyje per pastaruosius tris dešimtmečius.

„Trisdešimt vienas (kūnas) nugabentas į ligonines“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos pareigūnas AK Chhetri (AK Četris) ir pridūrė, kad dar 36 kūnai tebebuvo 300 metrų gylio tarpeklyje, į kurį nukrito lėktuvas.

Tai iš dalies patvirtino ir kariuomenė, kurios atstovas spaudai teigė, kad buvo ištraukti 29 kūnai, o Pokaros vietovėje Nepalo centrinėje dalyje yra dar 33 kūnai.

„Lėktuvas nukrito į tarpeklį, todėl sunku iškelti kūnus, kol vyksta paieškos ir gelbėjimo darbai. Išgyvenusiųjų kol kas nerasta“, – AFP sakė kariuomenės atstovas spaudai Krishna Prasadas Bhandaris (Krišna Prasadas Bhandaris).

LNK reportažas:

Vienas vietos pareigūnas pranešė, kad kai kurie išgyvenusieji buvo nugabenti į ligoninę, tačiau to nepatvirtino nei oro linijų bendrovė „Yeti Airlines“, nei kiti.

„Yeti Airlines“ informavo, kad sudužusiame lėktuve buvo 15 užsieniečių.

Tarp jų buvo penki žmonės iš Indijos, keturi rusai, du korėjiečiai ir po vieną asmenį iš Australijos, Argentinos, Airijos ir Prancūzijos, teigė oro bendrovės atstovas spaudai Sudarshanas Bartaula (Sudaršanas Bartaula).

Jis AFP nurodė, kad lėktuve iš viso buvo 67 keleiviai ir keturi įgulos nariai. Tuo tarpu naujienų agentūra AP teigia, kad Nepalo valdžios institucijos pranešė, kad patvirtinta 68 žmonių žūtis.

Anot jo, lėktuvas sudužo tarp senojo ir naujojo Pokaros oro uostų centriniame Nepale.

Anksčiau Kaskio rajono vyriausiojo pareigūno padėjėjas Gurudutta Dhakalas (Guruduta Dhakalas) informavo, kad degant nuolaužoms, gelbėtojai bandė užgesinti gaisrą.

„Visos tarnybos dabar daugiausia dėmesio skiria tam, kad pirmiausia užgesintų gaisrą ir išgelbėtų keleivius“, – sakė G. Dhakalas.

Socialiniuose tinkluose paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti liepsnos ir į dangų kylantys juodi dūmai, matyt, iš avarijos vietoje pasklidusių nuolaužų. AFP negalėjo iš karto patikrinti filmuotos medžiagos.

Kitame nepatvirtintame vaizdo įraše, kuriuo dalijamasi internete, matyti, kaip lėktuvas skrenda nedideliame aukštyje virš gyvenamojo rajono ir staigiai pasisuka į kairę, o po to pasigirsta garsus sprogimas.

Sausio 1 dieną atidarytas Pokaros tarptautinis oro uostas skirtas palaipsniui pakeisti senąjį, 1958 metais įkurtą oro uostą. Miestas laikomas vartais religiniams piligrimams ir tarptautiniams pėsčiųjų žygiams.

Prasta skrydžių istorija

Pastaraisiais metais Nepale suklestėjo oro transporto pramonė, kuri gabena prekes ir žmones iš sunkiai pasiekiamų vietovių, taip pat užsienio keliautojus ir alpinistus.

Tačiau dėl nepakankamo apmokymo ir techninės priežiūros ji neatitinka saugumo reikalavimų.

Europos Sąjunga uždraudė visiems Nepalo oro vežėjams skraidyti jos oro erdvėje dėl susirūpinimo saugumu.

Šioje Himalajų šalyje taip pat yra vieni atokiausių ir sudėtingiausių pasaulyje kilimo ir tūpimo takų, kuriuos supa snieguotos viršukalnės, o net ir patyrusiems pilotams kyla iššūkis, stengiantis su jomis nesusidurti.

Lėktuvų operatoriai teigia, kad Nepale trūksta infrastruktūros tikslioms orų prognozėms rengti, ypač atokiose vietovėse su sudėtingu kalnuotu reljefu, kur anksčiau yra įvykę mirtinų avarijų.

Kalnuose oras taip pat gali greitai pasikeisti ir sudaryti klastingas skrydžio sąlygas.

2022 metų gegužę sudužus Nepalo oro vežėjo „Tara Air“ lėktuvui žuvo visi 22 juo skridę žmonės – 16 nepaliečių, keturi indai ir du vokiečiai.

Oro eismo kontrolė prarado ryšį su dviviečiu sraigtiniu lėktuvu „Twin Otter“ netrukus po to, kai jis pakilo iš Pokaros ir skrido į Džomsomą – populiarią žygių vietą.

Jo nuolaužos buvo rastos kita dieną, išsibarsčiusios ant kalno šlaito maždaug 4,4 km aukštyje.

Paieškos misijoje dalyvavo apie 60 žmonių, kurių dauguma įveikė daugybę kilometrų į kalną.

Po šios avarijos valdžia sugriežtino taisykles, be kita ko, nurodė, kad lėktuvams leidžiama skristi tik tuo atveju, jei visame maršrute prognozuojamos palankios oro sąlygos.

2018 metų kovą netoli Katmandu tarptautinio oro uosto, kuris garsėja sudėtingomis sąlygomis, sudužo Jungtinių Valstijų oro linijų bendrovės „US-Bangla Airlines“ lėktuvas ir žuvo 51 žmogus.

Ši avarija buvo daugiausiai aukų pareikalavusi nelaimė Nepale nuo 1992 metų, kai Pakistano oro linijų bendrovės „Pakistan International Airlines“ lėktuvui sudužus artėjant prie Katmandu žuvo visi 167 juo skridę žmonės.

Vos prieš du mėnesius netoli to paties oro uosto sudužus „Thai Airways“ lėktuvui, žuvo 113 žmonių.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

LIETUVOS PROPAGANDA UŽMIGO...

Pamiršo pridėti, kad įtariami rusai...Nesvarbu, kad tai būtų visiškai ne prie ko, bet dirbti reikia...

.

Eik pailsėt, vatinuk. Tavo valstybė anksčiau sugrius, negu mano.

Lietuvai turi

rūpėti viso pasaulio nelaimės ir karų, krizių ištikti žmonės? Išskyrus pačių lietuvių bėdas ir griūvančios valstybės problemas?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS