Nyderlanduose tiriant reporterio nužudymą areštuoti dar du įtariamieji | KaunoDiena.lt

NYDERLANDUOSE TIRIANT REPORTERIO NUŽUDYMĄ AREŠTUOTI DAR DU ĮTARIAMIEJI

Nyderlandų policija dėl garsaus kriminalinių naujienų žurnalisto, į kurį pernai buvo šauta prie televizijos studijos Amsterdame, nužudymo areštavo dar du įtariamuosius, antradienį pranešė prokurorai.

Iš viso šioje byloje jau suimti penki įtariamieji.

27 metų vyras buvo sulaikytas Nyderlandų Karibų jūros Kiurasao saloje, o kitas 26 metų vyras buvo sulaikytas Ispanijoje. Abu vyrai yra olandai.

Kiurasao esantis vyras „netrukus bus perduotas Nyderlandams“, sakoma prokuratūros pranešime.

„Nyderlandų valdžios institucijos paprašė Ispanijos išduoti Ispanijoje suimtą įtariamąjį, o tai gali užtrukti kelias savaites“, – priduriama jame.

64 metų Peteris R. de Vriesas (Peteris R. de Vrisas) mirė devynios dienos po 2021-ųjų liepos 6-osios, kai jam buvo šauta į galvą. Nusikaltimas, prokurorų teigimu, yra susijęs su žurnalisto vaidmeniu teisiant vieną olandų narkotikų mafijos bosą.

Prokurorai atsisakė pateikti daugiau informacijos apie sulaikytuosius, tačiau vietos žiniasklaida teigė, kad šie vyrai nufilmavo P. R. de Vrieso, kuris buvo neseniai išėjęs iš televizijos studijos, užpuolimą.

P. R. de Vrieso nužudymas dieną, Amsterdamo gatvėje, pribloškė Nyderlandus, kur jis buvo gerai žinomas dėl savo televizijos laidos, ir sukėlė pasipiktinimą visoje Europoje.

Pirmadienį teisėsauga areštavo trečią įtariamąjį byloje dėl P. R. de Vrieso nužudymo. Dienraštis „Algemeen Dagblad“ rašė, kad šis įtariamasis buvo sulaikytas įtarus kitos žmogžudystės įvykdymu pernai spalį.

Praėjusį mėnesį prasidėjo dviejų kitų įtariamųjų, 22-ejų olando Delano G. ir 36 metų lenko Kamilo E., teismas dėl P. R. de Vrieso nužudymo.

Prokurorai kaltina Delano G. paspaudus gaiduką, o Kamilą E. – vairavus pabėgimo automobilį ir stebėjus auką prieš nusikaltimą.

Verdiktas šioje byloje turėtų būti paskelbtas liepos 14 dieną; prokurorai reikalauja įkalinimo iki gyvos galvos abiem kaltinamiesiems.

Šiedu įtariamieji neigia įvykdę nusikaltimą ir atsisakė liudyti teisme.

P. R. de Vriesas išgarsėjo reportažais apie „Heineken“ milijonieriaus Freddy Heinekeno (Fredžio Heinekeno) pagrobimą 1983 metais.

Prokurorai mano, kad P. R. de Vriesas buvo nužudytas dėl to, kad patarinėjo Nabilui B., liudijusiam labiausiai ieškoto Nyderlandų žmogaus, 2019-aisiais Dubajuje areštuoto numanomo narkotikų barono Ridouano Taghi (Riduano Tagio), teisme.

Nabilui B. tapus valstybės liudytoju, taip pat buvo nušauti jo brolis ir advokatas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS