Rusija kaltina JAV sumanius dronų ataką prieš Kremlių: JAV – D. Peskovas meluoja | KaunoDiena.lt

RUSIJA KALTINA JAV SUMANIUS DRONŲ ATAKĄ PRIEŠ KREMLIŲ: JAV – D. PESKOVAS MELUOJA

Kremlius ketvirtadienį apkaltino JAV sumanius dronų ataką prieš prezidento Vladimiro Putino rezidenciją Kremliuje, kurią, jo teigimu, įvykdė Ukraina.

Kyjivas neigia esantis kaip nors susijęs su tuo įvykiu.

„Sprendimai dėl tokių išpuolių priimami ne Kyjive, o Vašingtone, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. – Kyjivas daro tik tai, kas jam liepiama.“

„Vašingtonas turi aiškiai suprasti, kad mes tai žinome“, – nurodė jis.

D. Peskovas taip pat sakė, kad V. Putinas ketvirtadienį dirba savo biure Kremliuje.

Maskva trečiadienį apkaltino Ukrainą paleidus du bepiločius orlaivius į Kremlių, pavadinusi tai bandymu nužudyti Rusijos prezidentą V. Putiną. Išvakarėse Kremliaus atstovas pareiškė, kad V. Putino tuo metu Kremliuje nebuvo, jis dirbęs iš savo Novo Ogariovo rezidencijos netoli Maskvos.

Kremlius pagrasino griežtu atsaku.

Ukraina paneigė bet kokį savo dalyvavimą, o jos Vakarų sąjungininkės taip pat suabejojo šiuo Maskvos pranešimu.

D. Peskovas ketvirtadienį taip pat nurodė, kad Maskvoje stiprinamas saugumas prieš gegužės 9-ąją, kai Rusija mini Antrojo pasaulinio karo pabaigą.

„Žinoma, viskas bus sustiprinta. Viskas jau buvo sugriežtinta, rengiantis gegužės 9 dieną įvyksiančiam Pergalės dienos paradui“, – pareiškė D. Peskovas.

Be to, Maskva informavo apie kelias dronų atakas prieš naftos objektus ir traukinio nuvažiavimą nuo bėgių, dėl kurių ji kaltina Ukrainą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu tvirtino, kad šalis susiduria, su, jos teigimu, beprecedente ukrainiečių sabotažo banga.

„Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teroristinė ir sabotažinė veikla įgauna precedento neturintį pagreitį“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime. Jame priduriama, kad Rusija „pasilieka teisę imtis atsakomųjų priemonių“.

JAV tai vadina absurdu

Baltieji rūmai ketvirtadienį absurdiškais pavadino Maskvos kaltinimus, kad JAV sumanė dronų ataką prieš prezidento Vladimiro Putino rezidenciją Kremliuje, kurią, jo teigimu, įvykdė Ukraina.

„Mes su tuo neturime nieko bendra“, – televizijai MSNBC sakė JAV Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kerbis).

„Peskovas paprasčiausiai meluoja“, – pridūrė jis.

Gairės: JAV, dronai, Rusija, karas Ukrainoje, atakos, Kremlius
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS