Rusijoje dėl kaltinimų valstybės išdavyste sulaikytas „Roskosmos“ vadovo patarėjas | KaunoDiena.lt

RUSIJOJE DĖL KALTINIMŲ VALSTYBĖS IŠDAVYSTE SULAIKYTAS „ROSKOSMOS“ VADOVO PATARĖJAS

Rusijos sostinėje dėl kaltinimų valstybės išdavyste antradienį buvo sulaikytas buvęs žurnalistas ir kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovo patarėjas Ivanas Safronovas, pranešė bendrovė.

„Roskosmos“ nurodė, kad vyksta tyrimas, o ji „visiškai bendradarbiauja su tyrėjais“.

Pasak agentūros, I. Safronovo sulaikymas nesusijęs su dabartine jo darbo vieta. „Roskosmos“ vadovo patarėju informacinės politikos klausimais jis pradėjo dirbti gegužę.

I. Safronovą prie namų sulaikė keli Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai.

FSB paskelbtame vaizdo įraše matyti, kad sulaikomas I. Safronovas atrodė sutrikęs. Vyras buvo apieškotas, iš jo konfiskuotas „Roskosmos“ darbuotojo pažymėjimas, kaukė ir pirštinės.

Manoma, kad I. Safronovas nuvežtas į FSB tyrimų skyrių.

Pasak FSB, I. Safronovas, „vykdydamas vienos iš NATO specialiųjų tarnybų užduotį, rinko ir perdavė jos atstovui valstybinę paslaptį sudarančius duomenis apie Rusijos Federacijos karinį-techninį bendradarbiavimą, gynybą ir saugumą“.

Vienas šaltinis naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad I. Safronovo sulaikymas gali būti susijęs su jo ankstesniu žurnalisto darbu. Pasak šaltinio, vyras, įsidarbinęs „Roskosmos“, nebuvo gavęs leidimo dirbti su valstybinėmis paslaptimis.

I. Safronovas anksčiau dirbo nepriklausomiems laikraščiams „Kommersant“ ir „Vedomosti“, kur rašė apie politiką, kariuomenę ir Rusijos kosmoso programas.

2019 metais „Kommersant“ pašalino iš savo portalo vieną straipsnį apie rusiškų naikintuvų pristatymą į Egiptą, kai leidiniui iškilo grėsmė būti patrauktam administracinėn atsakomybėn dėl valstybinių paslapčių atskleidimo. To teksto bendraautoris buvo I. Safronovas,

Jis ir dar vienas jo kolega buvo priverstas išeiti iš darbo leidinyje „Kommersant“ pernai gegužę dėl straipsnio apie galimą šalies aukštųjų parlamento rūmų pirmininkės atsistatydinimą.

Tada palaikydami atleistus kolegas iš pareigų pasitraukė visa virtinė kitų redakcijos darbuotojų.

Vykstant protestui sulaikyti septyni žurnalistai

Rusijos policija antradienį sulaikė septynis žurnalistus, atėjusius prie Federalinės saugumo tarnybos (FSB) būstinės Maskvos centre protestuoti protestuoti prieš valstybės išdavyste apkaltinto žurnalisto ir kosmoso agentūros vadovo patarėjo I. Safronovo arešto, pranešė vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

Tarp sulaikytųjų yra verslo dienraščio „Kommersant“ darbuotojai Aleksandras Černychas, Mariana Belenkaja, taip pat laikraščio „Vedomosti“ žurnalistė Olga Čiurakova. Anksčiau buvo pranešta apie „Kommersant“ specialiosios korespondentės Jelenos Černenko sulaikymą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

isaakas

Kokia to "ruso" tautybe?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS