S. Cichanouskaja abejoja, kad Baltarusijos pajėgos įžengs į Ukrainą | KaunoDiena.lt

S. CICHANOUSKAJA ABEJOJA, KAD BALTARUSIJOS PAJĖGOS ĮŽENGS Į UKRAINĄ

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja antradienį išreiškė abejones, kad jos šalies karinės pajėgos gali įžengti į Ukrainą.

„Smarkiai abejoju, kad Baltarusijos pajėgos... įsitrauks į Ukrainos invaziją, – lankydamasi Lenkijos sostinėje Varšuvoje žurnalistams teigė S. Cichanouskaja. – Žinoma, negaliu to garantuoti, tačiau remiantis žvalgybos duomenimis, ekspertų nuomonėmis, tai praktiškai neįmanoma.“

Pasak opozicijos lyderės, Baltarusijos kariuomenės moralė yra itin žema. „Jie nenori kautis su ukrainiečiais. Jie nenori mirti dėl Lukašenkos ar dėl Putino“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

S. Cichanouskaja tokius savo komentarus išsakė po to, kai autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad jo kariuomenė virš Baltarusijos teritorijos numušė kelias tariamai iš Ukrainos paleistas raketas. Nors jis paneigė, kad jo šalis siekia įsitraukti į Rusijos Ukrainoje sukeltą karą, jis pateikė Kyjivui ir Vakarams adresuotą perspėjimą.

„Kausimės tik vienu atveju. Jei jūs įžengsite į mūsų žemes, imsite žudyti mūsų žmones, – tada mes reaguosime“, – pareiškė A. Lukašenka.

 

Gairės: karas Ukrainoje, Aliaksandras Lukašenka, Sviatlana Cichanouskaja, Baltarusijos pajėgos
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS