Viešąsias įstaigas galima steigti internetu | KaunoDiena.lt

VIEŠĄSIAS ĮSTAIGAS GALIMA STEIGTI INTERNETU

Nuo pirmadienio atverta galimybė steigti ir registruoti viešąsias įstaigas internetu, pranešė Teisingumo ministerija.

„Nuo šiol steigėjai visus viešosios įstaigos registravimo veiksmus atliks internetu Registrų centro savitarnos sistemoje adresu www.registrucentras.lt/savitarna/, o steigimo dokumentus pasirašys elektroniniu parašu“, - sakoma ministerijos pranešime spaudai.

Ministras Remigijus Šimašius teigė, kad naujovė leis sutaupyti laiko ir pinigų, nes steigėjams nebereikės lankytis Registrų centre bei notaro biure.
Registrų centras į elektroninę erdvę jau yra perkėlęs individualių įmonių, uždarųjų akcinių bendrovių bei asociacijų steigimo bei registravimo procedūras.

Per šiuos metus Lietuvoje internetu užregistruotos 1 tūkst. 324 uždarosios akcinės bendrovės, arba beveik 25 proc. iš visų 5 tūkst. 407, šiemet įsteigtų Lietuvoje.
Taip pat internetu įregistruotos ir 27 individualios įmonės. Iš viso jų šiemet įsteigta 522.
Anot ministerijos, skaičiuojama, kad šių dviejų juridinių asmenų formų steigimas internetu žmonėms šiemet leido sutaupyti daugiau nei pusę milijono litų išlaidų, kurias jie būtų patyrę steigdami įmones įprastu būdu lankydamiesi pas notarą ir Registrų centre.

Vienos bendrovės steigimo kaina įprastu būdu, priklausomai nuo notarinių veiksmų kiekio, siekia vidutiniškai apie 700 litų, o elektroniniu – 254 litus.
Viešųjų įstaigų, kurios internetu gali būti steigiamos nuo pirmadienio, per metus įregistruojama apie 469. Šiuo metu Lietuvoje jų veikia 6 tūkst. 444.

Anot ministerijos, įsteigti ir įregistruoti viešąją įstaigą internetu truks nuo vienos iki trijų dienų, o ne vieną ar dvi savaites, kaip buvo iki šiol.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

666

o kam jos reikalingos :) ? ko neparasot ? ir kiek aferu per jas prasukta ? na butu dar idomu zinoti kekvienos gyvavimo laika

SUSIJUSIOS NAUJIENOS