Įspūdingą įvartį pasiekusi Čekija svečiuose nugalėjo Škotiją | KaunoDiena.lt

ĮSPŪDINGĄ ĮVARTĮ PASIEKUSI ČEKIJA SVEČIUOSE NUGALĖJO ŠKOTIJĄ

• 0

Škotijos futbolininkai po 23 metų pertraukos sugrįžo į vieną iš stambiųjų turnyrų, o pirmąsias rungtynes žaidė savo sirgalių akivaizdoje, tačiau pradžiuginti keliolikos tūkstančių Glazgo stadiono aistruolių įvarčiais nepajėgė ir patyrė pralaimėjimą „Euro 2020” starte – škotus 2:0 įveikė Čekija, kuriai abu įvarčius pelnė Patrikas Schickas.

Čekai D grupėje su 3 taškais pasivijo Angliją, kuri Europos čempionato starte sekmadienį 1:0 nugalėjo Kroatiją.

Pastaruosius 10 pasaulio ir Europos čempionatų praleidę škotai „Euro 2020” pasitiko su didelėmis viltimis, o pirmosios 40 minučių nieko blogo nežadėjo – jų metu vyravo apylygis žaidimas, o geriausią progą turėjo ryškiausia škotų žvaigždė Andrew Robertsonas, šovęs iš baudos aikštelės prieigų.

Vis dėlto pirmieji įvartį pasiekė čekai – 42-ąją minutę aukščiau už visus į orą pakilęs Patrikas Schickas smūgiavo galva ir nepaliko šansų škotų vartininkui Davidui Marshallui.

Škotai persigrupavo per pertrauką ir užgulė čekų vartus iš karto po jos – čekus iš pradžių gelbėjo skersinis, o netrukus ir vartininkas Tomašas Vaclikas.

O netrukus pasitvirtino nerašyta futbolo taisyklė „neįmuši tu, įmuša tau“.

52-ąją minutę P.Schickas akies krašteliu pastebėjo iš vartų išbėgusį D.Marshallą ir precizišku tikslumu paleido kamuolį iš aikštės vidurio – žaidimo įrankis praskriejo virš galvos škotų vartininkui, kuris desperatiškai bandė pavyti kamuolį, tačiau į tinklą krito jau po jo – čekas pelnė tiesiog neįtikėtiną įvartį.

25-erių čekas tapo antruoju dublį pasiekusiu „Euro 2020” žaidėju – prieš tai dviem įvarčiais pasižymėjo ir belgas Romelu Lukaku.

Kitame ture škotai mėgins pirmuosius taškus pasiekti žaisdami prieš principinius varžovus anglus, o čekai sieks pratęsti sėkmingą pasirodymą mače prieš Kroatiją.