Garsūs vardai klaipėdiečių neišgelbėjo | KaunoDiena.lt

GARSŪS VARDAI KLAIPĖDIEČIŲ NEIŠGELBĖJO

Kauno „Žalgirio“ vardą garsina ne tik krepšininkai, bet ir futbolininkai. Žalgiriečiai šeštadienį 2:1 įveikė Klaipėdos „Atlantą“ ir A lygos turnyro lentelėje pakilo į lyderių gretas.

Mindaugo Čepo treniruojamiems „Kauno Žalgirio“ futbolininkams mūšis su svečiais iš uostamiesčio buvo svarbus ne tik turnyrine prasme. Jei ne netikėtas kluptelėjimas 1:2 pirmajame ture Klaipėdoje, kauniečiai dabar rikiuotųsi dar arčiau pirmaujančių komandų. Savo ruožtu, pergalingai 2:1 tąsyk startavęs „Atlantas“, atrodė, taps tikru autoritetų siaubu, atiminės taškų ir daugelio stipriausių lygos komandų. Tačiau taip nenutiko. Po akistatos su kauniečiais „Atlantas“ per kitus 6 mačus sukrapštė vos 4 taškus ir nusirito į priešpaskutinę, 7-ąją poziciją šalies pirmenybėse.

Tad Mindaugo Čepo treniruojami žalgiriečiai turėjo daug argumentų, kad įrodytų pranašumą prieš „Atlanto“ ekipą. Tačiau šeštadienio dvikovoje viskas prasidėjo kiek kitaip. Bene realiausią progą įmušti turėjo ne šeimininkai, o svečiai. Gražios atakos metu Darvydas Šernas sulaukė perdavimo į vartininko aikštelę, tačiau ir kelių metrų nesugebėjo pataikyti į vartus. Panašių situacijų būta ne vienos. Vis dėlto pirmojo kėlinio laurus nuskynė žalgiriečiai. Brazilas Joao Figueiredo jau 16-ąją min. netikėtai lengvai prastūmė kamuolį į Luko Paukštės ginamus vartus. Antrajame kėlinyje „Atlantas“, pasitelkęs savo sunkiąją artileriją, visiškai perėmė iniciatyvą. Šeimininkų vartams nuolat grasino buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas Darvydas Šernas. Baudos aikštelės prieigose techniškai varžovus „maudė“ kitas buvęs rinktinės narys – Vytautas Lukša. Sėkmingai aikštės viduryje tvarkėsi buvęs Kauno „Stumbro“ saugas Vilius Armanavičius.

Klaipėdiečiai, kėliniui artėjant link pabaigos, buvo pakėlę 9 kampinius, žalgiriečiai – vos vieną. Tačiau „Atlanto“ smūgiams nepasiekiant tikslo, prie ko itin prisidėjo patikimai rungtyniavęs vartininkas Deividas Mikelionis, žalgiriečiai surezgė greitą ataką, kurią rezultatyviu smūgiu užbaigė Pijus Širvys. Išsigelbėjimui „Atlantas“ turėjo vos 3 minutes pagrindinio laiko ir tiek, kiek pridės teisėjas. Tačiau ir šių minučių pakako, kad iš pradžių D.Šernas atliktų galingą ir itin pavojingą smūgį, kurį gražiame šuolyje atrėmė D.Mikelionis. O jau 4-ąją pridėto laiko min. V.Lukša elegantišku baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:2. Daugiau nuveikti klaipėdiečiai nebespėjo ir turėjo pripažinti kauniečių pranašumą.

Po pergalės „Kauno Žalgiris“ su 15 taškų aplenkė to paties miesto „Stumbrą“ ir įsitvirtino 2-ojoje pozicijoje. „Atlantas“ su 7 taškais liko 7-as.