Baudinių seriją prieš Šveicariją laimėjusi Ispanija pateko į pusfinalį | KaunoDiena.lt

BAUDINIŲ SERIJĄ PRIEŠ ŠVEICARIJĄ LAIMĖJUSI ISPANIJA PATEKO Į PUSFINALĮ

• 1

Ispanija valandą turėjo pranašumą rezultato eilutėje, o 43 minutes – kiekybinę persvarą, bet per pagrindinį laiką taip ir nesugebėję palaužti šveicarų įveikė juos baudinių serijoje. Dramatiškai „Euro 2020“ ketvirtfinalio barjerą peržengusi Ispanijos rinktinė po devynerių metų pertraukos sugrįžo į Europos čempionato pusfinalį.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, o baudinių serijoje ispanai triumfavo 3:1.

Net tris baudinius atrėmė komandų vartininkai – du ispanas Unai Simonas, vieną šveicaras Yannas Sommeris, o dar du smūgiai skriejo pro šalį: Sergio Busquetsas pirmuoju bandymu pataikė į virpstą, o paskutinis iš šveicarų mušęs Rubenas Vargasas šovė virš vartų.

Paskutinį ir lemiamą ispanų smūgį sėkmingai atliko Mikelis Oyarzabalis.

Ispanai į priekį išsiveržė jau aštuntą rungtynių minutę, kai po Jordi Albos smūgio kamuolys atsimušė į šveicarą Denisą Zakarią ir nuo jo nulėkė į vartų tinklą. Tai buvo jau dešimtasis įvartis į savo vartus šiame čempionate – tai visų laikų rekordas.

Įmušę įvartį, ispanai ramiai kontroliavo situaciją, o šveicarai nebuvo linkę rizikuoti pirmajame kėlinyje ir jis baigėsi nepakitusiu rezultatu.

Kur kas aktyviau šveicarai rungtyniavo po pertraukos, o galiausiai pakilęs spaudimas davė savo vaisių.

68-ąją minutę grubiai prie savo vartų suklydo ispanai, o kamuolį perėmęs Remo Freuleris greitai susiorientavo, atliko perdavimą Xherdanui Shaqiri, o netrukus bėgo švęsti pastarojo įvartį – Šveicarija išlygino rezultatą.

Jau po devynių minučių R.Freuleris iš herojaus virto galimu atpirkimo ožiu, nes viduryje aikštės, iš pažiūros nepavojingoje situacijoje, tiesiomis kojomis į varžovą įčiuožęs šveicaras prieš save išvydo raudoną kortelę ir paliko savo komandą žaisti 10 prieš 11.

Vis dėlto ispanams kiekybinės persvaros išnaudoti nepavyko. Aikštėje pasirodę Gerardas Moreno ir Dani Olmo turėjo ne vieną puikų šansą, bet šveicarų vartuose neįtikėtinus dalykus išdarinėjo Yannas Sommeris, apgynęs savo komandą nuo ispanų išpuolių ir nusiuntęs rungtynes į baudinių seriją.

Ispanijos rinktinė pusfinalyje ateinantį antradienį grumsis prieš Italiją.