Iš B. Vanago – neskelbta Dakaro organizatorių informacija | KaunoDiena.lt

IŠ B. VANAGO – NESKELBTA DAKARO ORGANIZATORIŲ INFORMACIJA

„Baja Espana Aragon“ – žinomas ne tik kaip „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapas Ispanijoje. Šiose varžybose susirenka ralio maratono naujokai, siekiantys gauti leidimą dalyvauti sunkiausiose planetos lenktynėse – Dakaro ralyje. Dėl šios priežasties į „Road to Dakar“ vadinamas varžybas atvyksta ir Dakaro ralio organizatoriai.

Varžybų metu Dakaro organizatoriai bendravo su „Baja Espana Aragon“ dalyvavusiu „General Financing team Pitlane“ pilotu Benediktu Vanagu. Privataus susitikimo metu lietuviui buvo atskleista dar neviešinta informacija apie 2020 metų Dakaro ralį. Ši informacija Dakaro dalyvius ir gerbėjus turėtų pasiekti artimiausiu metu, tačiau preliminariais Dakaro organizatorių planais B. Vanagas dalijasi dabar.

2020 metų Dakaro ralyje dalyvių laukia net 6 tūkst. kilometrų greičio ruožų. Tai dvigubai daugiau nei 2019 metų Dakare, kuomet dalyviai važiavo 3 tūkst. kilometrų. Žinant, kad Dakaro ralis vietoj 11 dienų truks 13 dienų (12 lenktynių dienų ir 1 poilsio diena), ekipažai vidutiniškai per dieną turės įveikti 500 kilometrų. B. Vanagas mano, kad ateinančiame Dakaro ralyje vidutinis greitis gerokai kils – norint įveikti 500 km kasdien, tokiu vidutiniu greičiu, kokiu važiavo 2019 metų Dakare, to padaryti nepavyks.

Kita naujiena – organizatoriai pasistengė dėl dalyvių sudarydami pervažiavimus. Jų laukia 2 tūkst. kilometrų, o tai reiškia, kad lenktynininkai gerokai daugiau laiko praleis trasoje, nei keliaudami iki jos ir atgal iki bivakų. Iš viso 2020 metų Dakare dalyviai turės įveikti 8 tūkst. kilometrų.

Kaip įvardija patys organizatoriai, būsimame Dakare laukia 65 proc. smėlio. Vien kopos sudarys dvi lenktynių dienas. Likusią dalį – 35 proc. – ekipažai varžysis kieto grunto, akmeningomis, uolėtomis trasomis, itin pavojingomis technikai. Prie viso to prisideda nežinomybė – nauja lokacija ir naujos trasos.

Įprastai, iš Prancūzijos šiaurėje esančio Le Havro uosto automobiliai, serviso sunkvežimiai ir įranga išvykdavo priešpaskutinę lapkričio savaitę. Dakaro raliui persikėlus į Saudo Arabiją, keičiasi logistika. Technika bus atiduodama daugiau nei dviem savaitėmis vėliau – gruodžio 5-6 dienomis. Be to, keičiasi ir atidavimo vieta. Šiais metais techniką plukdys iš Prancūzijos pietų, Marselio uosto. Tai dalyviams suteiks daugiau laiko paruošti automobilius varžyboms.

42-asis Dakaro ralis startuos sausio 5 dieną Džedos mieste. Viduryje maratono, kaip įprasta, dalyvių lauks poilsio diena, kuri numatyta Saudo Arabijos sostinėje Rijade. Lenktynių finišas – netoli šalies sostinės.

GALERIJA

  • Iš B. Vanago – neskelbta Dakaro organizatorių informacija
  • Iš B. Vanago – neskelbta Dakaro organizatorių informacija
  • Iš B. Vanago – neskelbta Dakaro organizatorių informacija
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Nikita

Nusibodo tas Vanago pjeras

SUSIJUSIOS NAUJIENOS