Lietuvos 35 km sportinio ėjimo čempione tapo A. Kavaliauskaitė | KaunoDiena.lt

LIETUVOS 35 KM SPORTINIO ĖJIMO ČEMPIONE TAPO A. KAVALIAUSKAITĖ

Šeštadienį Dudincuose (Slovakija) 42-ą kartą vyko sportinio ėjimo varžybos „Dudinska 50“, kurios turi auksinį „World Athletics“ lygį. Kartu buvo rengiami ir Lietuvos bei kelių kitų šalių nacionaliniai 35 km čempionatai.

Lietuvos čempionate startavo 4 ėjikai: Arturas Mastianica, Tadas Šuškevičius, Monika Vaiciukevičiūtė bei Austėja Kavaliauskaitė. Iš jų finišą pasiekė vienintelė A. Kavaliauskaitė, kuri iškovojo aukso medalį. Pastaroji 35 km distancijoje startavo pirmą kartą ir atstumą įveikė per 2 val. 58 min. 25 sek. (varžybose užėmė tryliktą vietą tarp 43 ėjikių).

Pasak ėjikų komandos vadovo Viktoro Meškausko, M. Vaiciukevičiūtė (pasitraukė po 28 km) bei A. Mastianica (pasitraukė po 24 km) distancijos neįveikė dėl atsinaujinusių pėdos traumų, o T. Šuškevičius (pasitraukė po 11 km) nebuvo pasiruošęs tokiu tempu įveikti visą atstumą.

„Apskritai, rezultatus vertinu patenkinamai, nes visi tikėjomės daugiau“, – pasakojo V. Meškauskas. Visgi, sportinio ėjimo treneris pasidžiaugė Lietuvos čempionės rezultatu: „Austėjos rezultatas tikrai geras, vienas geriausių iš visos komandos, o jeigu jai tai pavyktų dar pakartoti kitose varžybose, manau, jog to užtektų patekimui į pasaulio lengvosios atletikos čempionatą.“

„Šiandien jaunimas pasirodė kiek geriau nei suaugusieji, nes 2 ėjikai įvykdė normatyvą į Europos U20 čempionatą“, – pridėjo V. Meškauskas.

Šiemet varžybose dėl traumų nestartavo olimpiečiai Marius Žiūkas ir Brigita Virbalytė-Dimšienė. Viena iš jaunimo lyderių Justė Perveneckaitė nestartavo dėl įtempto varžybų tvarkaraščio.

35 km varžybose pasaulio čempionė Kimberly Garcia (Peru) distanciją įveikė per 2 val. 37 min. 44 sek. ir pagerino pasaulio rekordą. Tarp vyrų greičiausias buvo meksikietis Jose Morales Luis, kurio rezultatas – 2 val. 26 min. 37 sek.

Lietuvių rezultatai kituose nuotoliuose

20 km distancijoje startavo Deividas Balevičius (1 val. 37 min. 38 sek.) bei Ignas Dumbliauskas (1 val. 38 min. 43 sek.), kurie atitinkamai užėmė 36 ir 37 vietas.

Jaunuoliai ir jaunuolės startavo 10 km ėjimo rungtyje, o geriausiai pasirodė Lukas Lasevičius (45 min. 53 sek.), kuris užėmė 6 vietą. Tauras Jokūbas Grincevičius (47 min. 10 sek.) liko septintas. Akvilė Orliukaitė (50 min. 52 sek.) finišavo dešimta, Augustė Balnytė (57 min. 58 sek.) užėmė 24 vietą, o Aiva Bilevičiūtė (59 min. 54 sek.) – 26 vietą.Adrijana Karinauskaitė tarp jaunių užėmė penktą vietą (5 km – 27 min. 6 sek.), o Nadežda Novikova liko šešta (5 km – 30 min. 50 sek.). Jaunučių kategorijoje Justė Andrijauskaitė iškovojo trečią vietą (3 km – 16 min. 25 sek.).