Lietuvos karatistai savo sąskaitą papildė dar dviem titulais | KaunoDiena.lt

LIETUVOS KARATISTAI SAVO SĄSKAITĄ PAPILDĖ DAR DVIEM TITULAIS

• 1

Rumunijoje pasibaigusio 2021 m. Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo kiokušin karatė čempionato antrąją dieną Lietuvos rinktinė savo sąskaitą papildė dviem čempionų titulais.

Jaunių (iki 18 metų) amžiaus grupės 75-80kg svorio kategorijos čempionu tapo Kauno „Karių“ (vadovas – Gediminas Varkala) auklėtinis Gabrielis Salyga. Lietuvos ketvirtfinalyje nugalėjo ukrainietį Mychailo Slynko, pusfinalyje – vengrą Mate Bagyinszki, o finale susitvarkė su kitu Vengrijos sportininku – Andrasu Mate.

Antrasis titulas buvo pelnytas merginų jaunimo (iki 20 metų) 55-60kg svorio kategorijoje. Joje geriausia buvo Vilniaus „Ippon“ (vadovas – Jevgenijus Jurutas) sportininkė Estela Marcinkevičiūtė. Ji sekmadienį paeiliui nugalėjo ukrainietę Inną Perervą, lenkę Pauliną Tarczynską ir dar vieną ukrainietę – Iryną Kozachovską, rašoma pranešime spaudai.

Finalus sekmadienį pasiekė dar penki Lietuvos karatistai, bet jiems teko pripažinti savo varžovų pranašumą. Taip Europos vicečempionų titulus jaunių amžiaus grupėje iškovojo Vėjūnė Balkutė (-50kg; Kauno „Fudoshin“), Polina Terentjeva (50-55kg; Vilniaus „Shin“) ir Paulė Lavrinovičiūtė (60-65kg; Vilniaus „Budora“), o jaunimo kategorijoje – Gediminas Cvykas (75-80kg; Jonavos „Kumite“) ir Airidas Timinskas (85-90kg; Žemaitijos regiono „Shodan“).

15-ais lietuvių kelias sekmadienį kelias Europos čempionate nutrūko pusfinalyje, tad teko tenkintis bronzos apdovanojimais. Juos namo iš Rumunijos parsigabens devyni jauniai ir šeši jaunimo amžiaus grupės atstovai.

Pirmojoje kategorijoje trečiąsias vietas užėmė Neila Danilevičiūtė (55-60kg; „Kariai“), Urtė Urbonavičiūtė (55-60kg; „Shodan“), Jelizaveta Aleksandrova (60-65kg; „Shin“), Kornelija Klastaitytė (+65kg; „Shodan“), Ugnius Jundulas (60-65kg; „Shodan“), Vilius Ogaras (60-65kg; „Ippon“), Oskaras Daukševičius (65-70kg; „Ippon“), Laurynas Noreika (65-70kg; Kauno „Stoikas“) ir Gvidas Rimkus (75-80kg; Kuršėnų „Dao“), o antrojoje – Valentyna Kurmin (50-55kg; „Ippon“), Ugnė Pėlikytė (60-65kg; „Shodan“), Julija Balčiūtė (+65kg; „Shodan“), Linas Šleinota (70-75kg; Vilniaus „Saulės ženklas“), Lukas Neimantas (+90kg; „Dao“) ir Aurimas Kuodis (+90kg; „Saulės ženklas“).

Europos čempionate per dvi dienas lietuviai iškovojo daugiausiai prizinių vietų (43), buvo laimėti 6 aukso medaliai, 11 – sidabro ir 26 - bronzos. Komandinėje įskaitoje tai lėmė trečiąją vietą, nes daugiau pirmųjų vietų užėmė ukrainiečiai (13 aukso medalių, 15 – sidabro, 9 – bronzos) ir lenkai (8 – aukso, 11 – sidabro, 16 – bronzos).

Europos čempionate dalyvavo 443 jaunieji karatistai, o apdovanojimus pelnė dar 9 šalių – Vengrijos, Sakartvelo, Bulgarijos, Rumunijos, Ispanijos, Baltarusijos, Danijos, Latvijos ir Švedijos – sportininkai.