Olandų didybę į šešėlį pastūmė „Dragūno“ rankininkai | KaunoDiena.lt

OLANDŲ DIDYBĘ Į ŠEŠĖLĮ PASTŪMĖ „DRAGŪNO“ RANKININKAI

15-ąjį tarptautinį rankinio turnyrą, skirtą pulkininkui Rimantui Baltušiui atminti, įspūdingai pradėjusios olandų „Hurry-Up“ ekipos galybė subliuško jau antrosiose rungtynėse, su daugkartiniu Lietuvos čempionu Klaipėdos „Dragūnu“.

Uostamiesčio rankininkams buvo nė motais, jog išvakarėse Zvartemerio septynetukas patiesė Kauno „Granitą-Karį“ net 17 įvarčių skirtumu – 42:25. Artūro Juškėno kariauna pranoko vėjų malūnų šalies atstovus 38:31. Turnyro organizatorių persvara po pirmųjų 30 minučių buvo dar įspūdingesnė – 22:12.

Lemiama buvo pirmojo kėlinio pabaiga, kai tarpsnį nuo 24-osios iki 29-osios minutės klaipėdiečiai laimėjo „sausu“ rezultatu 5:0, įgijo dviženklę persvarą – 21:11. Po pertraukos lietuvių pranašumas buvo padidėjęs iki 24:12.

„Dragūno“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė net 9 įvarčius įmetęs Karolis Stropus. 8 (3 iš 7 m) kartus taiklus buvo Mindaugas Dumčius, 7 (1) – Igoris Kopišinskis, 5 – Mindaugas Meškauskas.

Svečių ekipoje lyderiu buvo legionierius iš Lietuvos Tomas Bernatavičius, taikliai atakavęs 7 sykius. Po 5 įvarčius pelnė Ronaldas Suelmannas, Hernanas Falke ir dar du lietuviai – Gintaras Cibulskis ir Vaidas Trainavičius.

Itin atkakli buvo antroji kova – tarp „Granito-Kario“ ir pirmąsias rungtynes žaidusių latvių – Dobelės „Tenax“ rankininkų. Voldemaro Novickio auklėtiniai išplėšė pergalę 27:26. Per pirmąsias 30 minučių nė vienam iš klubų nepavyko įgyti didesnės nei 2 įvarčių persvaros. Baigiantis pirmajam kėliniui latviai pirmavo 13:11, tačiau trys rezultatyvios Lietuvos atstovų atakos persvėrė rezultatą prieš poilsio minutes – 14:13.

Po pertraukos kauniečiams buvo pavykę pabėgti į priekį 20:16, tačiau kaimynai pavijo pabėgėlius 23:23.

Per paskutiniąsias minutes vykusį nervų karą laimėjo tituluotojo Lietuvos klubo rankininkai. Daugiausiai prie sėkmės prisidėjo 9 (3 iš 7 m) įvarčius pelnęs Paulius Šarkauskas ir 8 (2) – Mindaugas Urbonas.

Dobelės septynetuke net 11 (4) kartų taiklus buvo Andis Ernanis. Tomas Lielais pelnė 6 įvarčius.

Šeštadienį Klaipėdos sporto arenoje (Taikos pr. 61A) 15.30 val. susitiks „Granitas-Karys“ ir „Dragūnas“, 17.30 val. – „Hurry-Up“ ir „Tenax“, sekmadienį 12 val. žais „Tenax“ ir „Dragūno“ komandos.