Pasaulio plaukimo čempionatas baigėsi dviem pasaulio rekordais | KaunoDiena.lt

PASAULIO PLAUKIMO ČEMPIONATAS BAIGĖSI DVIEM PASAULIO REKORDAIS

• 0

Pasaulio plaukimo čempionatas Pietų Korėjoje baigėsi dviem pasaulio rekordais. Juos moterų estafetėje 4x100 m kompleksiniu būdu pasiekė JAV plaukikės.

JAV plaukikės Regan Smith, Lilly King, Kelsi Dahlia ir Simone Manuel finišavo per 3 min. 50,40 sek. ir net 1,15 sek. pagerino ir taip amerikietėms nuo 2017 metų priklausiusį planetos rekordą.

Pirmoji estafetėje plaukusi R. Smith nugara 100 m įveikė per 57,57 sek. ir taip pat pagerino pasaulio rekordą, kuris nuo 2018 metų priklausė kitai amerikietei Kathleen Baker (58,00 sek.).

Antrąją vietą Pietų Korėjoje užėmė Australijos rinktinė (3.53,42), trečiąją – Kanados ekipa (3.53,58).

Moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje triumfavo amerikietė Lilly King, o sidabrą iškovojo 14-metė italė Benedetta Pilato.

L. King finale distanciją įveikė per 29,84 sek., o pirmąjį medalį pasaulio čempionate iškovojusi talentinga Italijos plaukikė nuo jos atsiliko 0,16 sek. Bronzos medaliu turėjo tenkintis rusė Julija Jefimova (30,15 sek.).

Vyrų 1500 m plaukime laisvuoju stiliumi triumfavo vokietis Florianas Wellbrockas (14 min. 36,54 sek.). Jis pasaulio čempionu tapo pirmąjį kartą. Sidabro medalį pelnė ukrainietis Michailas Romančiukas (14.37,63), bronzos – italė Gregorio Paltrinieri (14.38,75).

Vyrų 50 m plaukimo nugara finale triumfavo Zane‘as Waddellas (24,43 sek.). Antrąją ir trečiąją vietas užėmė rusai – Jevgenijus Rylovas (24,49 sek.) ir Klimentas Kolesnikovas (24,51 sek.).

Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale greičiausia buvo amerikietė Simone Manuel (24,05 sek.). Tai jos pirmasis planetos pirmenybių aukso medalis. Antroji vieta atiteko švedei Sarah Sjoestroem (24,07 sek.), trečioji – australei Cate Campbell (24,11 sek.).

Vyrų 400 m kombinuoto plaukimo rungtyje triumfavo japonas Daiya Seto (4.08,95). Antrąją vietą užėmė amerikietis Jay‘us Litherlandas (4.09,22), trečiąją – Lewisas Clareburtas (4.12,07) iš Naujosios Zelandijos.

Analogiškoje rungtyje tarp moterų nugalėjo tituluota vengrė Katinka Hosszu (4.30,39). Antra buvo kinė Ye Shiwen (4.32,07), trečia – japonė Yui Ohashi (4.32,33).

Vyrų kompleksinio plaukimo estafetėje 4x100 m nugalėjo Europos rekordą pagerinusi Didžiosios Britanijos komanda – 3 min. 28,10 sek. Antri finišavo amerikiečiai (3.28,45), treti – rusai (3.28,81).