Pasaulio taurės finiše – nepralenkiamas D. Rapšys ir dar vienas aukso medalis | KaunoDiena.lt

PASAULIO TAURĖS FINIŠE – NEPRALENKIAMAS D. RAPŠYS IR DAR VIENAS AUKSO MEDALIS

• 8

Kataro sostinėje Dohoje šeštadienio vakarą pasibaigė paskutinis septintasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame eilinį sykį patriukšmavo Lietuvos plaukimo šviesulys Danas Rapšys.

Lietuvis 200 metrų distanciją laisvuoju stiliumi įveikė per 1:45,50 min. ir iškovojo dar vieną, jau 14-ąjį aukso medalį FINA pasaulio plaukimo taurėje. Šioje rungtyje lietuvis triumfavo visuose septyniuose etapuose.

Priminsime, kad atrankoje Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis 200 metrų laisvuoju stiliumi rungties distanciją įveikė per 1:48,03 min. ir tarp visų 28 pasirodžiusių atletų taip pat užfiksavo geriausią laiką.

Ketvirtadienį 24-erių plaukikas pasipuošė aukso medaliu 400 metrų laisvuoju stiliumi plaukime.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje D.Rapšys tarp visų vyrų plaukikų yra antras ir jau užsitikrino 100 tūkst. dolerių premiją.

Deja, tačiau A.Šidlauskui ir D.Margevičiui medalių paskutiniuose plaukimuose iškovoti nepavyko.

A.Šidlauskas 200 metrų krūtine finale užfiksavo penktą rezultatą (2:12,02 min.). Finale greičiausiai plaukė rusas Antonas Chupkovas (2:08,37 min.). Už jo - Arno Kamminga (2:08,39 min.) ir Yasuhiro Koseki.

Deividas Margevičius 50 metrų peteliške finaliniame plaukime kartu su japonu Kosuke Matsui pasidalijo 6-7 vietas. Plaukikų laikas – 23,89 sek.

Auksą iškovojo amerikietis Michaelas Andrew (22,94 sek.), sidabrą – vengras Szebasztianas Szabo (23,34 sek.), o bronzą – suomis Riku Poytakivi (23,60 sek.).

Ryte vykusioje atrankoje D.Margevičius distanciją įveikė per 24,17 sek.