ACB finalo starte – nemaloni A. Randolpho trauma ir dviženklė „Barcos“ nesėkmė | KaunoDiena.lt

ACB FINALO STARTE – NEMALONI A. RANDOLPHO TRAUMA IR DVIŽENKLĖ „BARCOS“ NESĖKMĖ

• 0

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ Ispanijos ACB lygos finalo starte prarado namų aikštės pranašumą. Katalonai namuose 75:88 (17:30, 14:19, 20:25, 24:14) nusileido Madrido „Real“.

Karališkasis klubas finalo serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį (1-0). Kitas mačas vėl vyks Barselonoje.

Tai buvo trečiasis „Barcos“ pralaimėjimas šį sezoną prieš „Real“. Jasikevičiaus auklėtiniai laimėjo 5 akistatas.

Kraupią traumą rungtynėse patyrė „Real“ puolėjas Anthony Randolphas. Pastarasis antrajame kėlinyje bandė perimti kamuolį iš Nikola Mirotičiaus, bet neteisingai pastatė koją ir suklupo ant žemės. Į aikštę jis nebesugrįžo.

Pastaraisiais metais Randolphas kovojo su traumomis. Puolėjas buvo metus laiko be krepšinio ir į aikštę sugrįžo 2021 m. gruodį.

Rokas Jokubaitis per 13 minučių pasižymėjo 8 taškais (2/2 dvit., 1/4 trit., 1/2 baudų), 2 rezultatyviais perdavimais, atkovotu kamuoliu ir 9 naudingumo balais.

Jau pirmajame kėlinyje „Real“ susikūrė dviženklį pranašumą. Po atkarpos 7:0 svečių persvara pasiekė 13 taškų (28:15).

Madrido ekipa nežadėjo sustoti. Lyg ant sparnų rungtyniavęs „Real“ jau antrajame ketvirtyje skaičiavo 20 taškų pranašumą (49:29).

Situacija smarkiai nesikeitė ir po pertraukos. „Barca“ akimirkai buvo priartėjusi (45:59), bet dar viena varžovų atkarpa leido įgyti rekordinį 23 taškų pranašumą (74:51).

Į kampą įsprausti katalonai atkuto ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai įkvėpti Jokubaičio spurtavo 12:0 (63:74). Vis tik „Real“ ekipai baudą įmetė Guerschonas Yabusele, o visiškai aistras numalšino Gabrielio Decko tritaškis (78:63).

„Real“ gretose labiausiai išsiskyrė Deckas, kuris per 27 minutes pelnė 18 taškų (5/9 dvit., 1/2 trit., 5/7 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Katalonams Mirotičius per 31 minutę surinko 13 taškų (4/8 dvit., 1/3 trit., 2/2 baudų), 6 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 15 (4/7 dvit., 2/2 trit., 3 per. kam.), Nikola Mirotičius 13 (4/8 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 4 kld.), Kyle'as Kuričius 12 (2/7 trit.), Rolands Šmits (2/2 trit.) ir Rokas Jokubaitis po 8, Brandonas Daviesas 7 (5/6 baud., 6 atk. kam.).

„Real“: Gabrielis Deckas 18 (5/9 dvit., 5/7 baud., 5 atk. kam.), Adamas Hanga 16 (4/8 dvit., 2/5 trit., 6 rez. perd.), Fabienas Causeur 15 (3/8 trit., 3 per. kam.), Guerschonas Yabusele 11 (2/8 dvit., 9 atk. kam.), Walteris Tavaresas (6 atk. kam., 2 blok.) ir Vincentas Poirier (5 atk. kam.) po 7.