Antžmogiška: 47 taškus sukratęs magiškasis Luka nuskandino prancūzus | KaunoDiena.lt

ANTŽMOGIŠKA: 47 TAŠKUS SUKRATĘS MAGIŠKASIS LUKA NUSKANDINO PRANCŪZUS

• 0

Fenomenalusis Luka Dončičius užfiksavo neeilinį pasirodymą, o jo vedama Slovėnijos rinktinė (4-1) iškovojo pergalę Europos čempionato grandų mūšyje.

Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai B grupės mače 88:82 (20:19, 24:21, 20:24, 24:18) palaužė Prancūzijos krepšininkus (3-2).

Slovėnai B grupėje užėmė pirmąją vietą, vokiečiai liko antri, o prancūzai į kitą etapą žengia iš trečiosios pozicijos.

Siautėjęs Luka surinko 47 taškus (9/12 dvit., 6/11 trit., 11/12 baud.). Tai yra antras visų laikų rezultatyviausias pasirodymas Europos čempionatų istorijoje. Dončičius aplenkė Niką Galį, kuris 46 taškus įmetė 1983 m.

Visų laikų rezultatyvumo rekordas priklauso Eddy Terance'ui, kuris 1957 m., atstovaudamas Albanijai, sukratė 63 taškus.

Dončičius taip pat pridėjo 7 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 47 naudingumo balus.

Didžiąją rungtynių dalį ant parketo vyravo lygi kova bei iki mačo pabaigos likus 7,5 minutės prancūzai kvėpavo į slovėnų nugaras (67:68), tačiau Europos čempionai turėjo Dončičių, kuris nenustojo siautėti.

Vedami Lukos, slovėnai spurtavo 12:3, o pastarojo tritaškis likus 5,5 minutės sukrovė dviženklį pranašumą (80:70).

Tačiau prancūzai nepasidavė: atsakė atkarpa 9:0 ir likus 2,5 minutės po Thomaso Heurtelio tritaškio atsiliko vos 1 tašku (79:80).

Likus pusantros minutės rezultatas buvo lygus (82:82), tačiau Goranas Dragičius perėmė kamuolį, pelnė dvitaškį, Vlatko Čančaras pridėjo dar 2 taškus ir likus 45 sekundėms slovėnai išsiveržė į priekį 4 taškais (86:82).

Per likusį laiką prancūzai nesugebėjo perimti iniciatyvos ir slovėnai triumfavo. Pergalę dvitaškiu įtvirtino G. Dragičius.

Nuo pralaimėjimo prancūzų neišgelbėjo Rudy Gobertas, kuris surinko 19 taškų (9/10 dvit., 1/4 baud.), 8 atkovotus kamuolius ir 22 naudingumo balus.

Prancūzija: Rudy Gobertas 19 (8 atk. Kam., 9/10 dvit.), Evanas Fournier 15 (1/6 trit.), Amathas M’Baye 13 (5 rez. perd., 3/7 trit.), Elie Okobo 11, Thomasas Heurtelis 10 (10 rez. perd.), Terry Tarpey 8.

Slovėnija: Luka Dončičius 47 (7 atk. kam., 6/11 trit.), Goranas Dragičius 14, Edo Muričius 9.