Pasaulio čempionato atidarymo mače – lengva serbų pergalė | KaunoDiena.lt

PASAULIO ČEMPIONATO ATIDARYMO MAČE – LENGVA SERBŲ PERGALĖ

Buvęs Kauno „Žalgirio“ centras Bobanas Marjanovičius nuo pirmosios iki paskutinės minutės drebino krepšį savo dėjimais, o „Sacramento Kings“ klubo bei NBA žvaigždė Bogdanas Bogdanovičius per 20 minučių pelnė 24 taškus. Taip Serbijos rinktinė triuškinama pergale pradėjo pasaulio čempionatą Kinijoje.

105:59 – šie skaičiai degė Fošano areno švieslentėje, kai nuaidėjo finalinis švilpukas, paskelbęs visišką Angolos rinktinės kapituliaciją pirmajame D grupės mače. Nors Aleksandro Džordževičiaus treniruojami serbai pirmieji pelnė taškus planetos pirmenybių atidarymo rungtynėse, vėliau Afrikos atstovai atsitiesė ir pademonstravo galį pasipriešinti tituluotiems varžovams. Tiesa, neilgam. Jei pirmajame kėlinyje afrikiečius gelbėjo tritaškiai, kurių jie įsūdė keturis iš 5, vėliau ši loterija jiems nebebuvo tokia sėkminga. Pirmąjį rungtynių ketvirtį 29:20 laimėję serbai ėmė sparčiai tolti. Iš toli jie svaidė dar tiksliau – 6 iš 7 tolimų šūvių pasiekė tikslą. Antrajame kėlinyje jų pranašumas tuoj pat peršoko dviženklį ir ilsėtis ekipos išėjo favoritams pirmaujant jau solidžiai 50:32.

Aikštėje toliau siautėjant B.Bogdanovičiui, spėjusiam pataikyti 4 tritaškius bei atakavusiam beveik idealiu taiklumu, serbų pranašumas pasiekė triuškinamą 78:47. Visiškai pasitikėjimą praradę Angolos krepšininkai paskutiniame kėlinyje jau tik stebėjo priešininkų siautulį ir kapituliavo beveik dvigubu skirtumu. Nugalėtojams B.Bogdanovičius pelnė 24 taškus, vidurio puolėjas Nikola Jokičius pridėjo 14 taškus. Tiek pat pelnė ir Nikola Milutinovas. B.Marjanovičius prie 10 taškų pridūrė ir 10 atkovotų kamuolių.

Afrikiečiams Carlosas Moraisas įmetė 15 taškų, Leonelis Paulo 10, Yanickas Moreira 8.

D grupėje dar žaidžia Italijos ir Filipinų ekipos, o įkandin Serbijos pirmąją pergalę A grupėje įsirašė ir Lenkijos krepšininkai, 80:69 pranokę Venesuelos rinktinę. Nugalėtojams 16 taškų pelnė Michalas Sokolowskis, pralaimėjusiems Pedro Chourio – 15 taškų.