Čempionus patiesęs „Rytas” pratęsė sezoną tarptautiniame fronte | KaunoDiena.lt

ČEMPIONUS PATIESĘS „RYTAS” PRATĘSĖ SEZONĄ TARPTAUTINIAME FRONTE

• 0

Gyvybiškai svarbią pergalę FIBA Čempionų lygoje pasiekė Vilniaus „Rytas“ (3-3).

Vilniečiai namuose 85:78 (17:20, 28:20, 23:17, 17:21) palaužė Tenerifės „Lenovo“ (4-2) ir pratęsė sezoną tarptautiniame fronte.

Pasibaigus mačui tarp Atėnų „Peristeri“ ir Herclijos „Bnei“, kurį 90:87 laimėjo Graikijos ekipa paaiškėjo, kad „Rytas“ galutinėje H grupės rikiuotėje užėmė antrąją vietą.

Šeimininkai pirmoje rungtynių pusėje didžiąją dalį laiko atsilikinėjo, tačiau finišavo spurtu 11:2 ir po Elvaro Fridrikssono tritaškio su antrojo kėlinio sirena išsiveržė į priekį 45:40.

Trečiajame kėlinyje vyko įnirtinga kova, ketvirčio viduryje po Radzevičiaus tritaškio „Rytas“ pirmą kartą pasiekė dviženklę persvarą (63:51). Vilniečiai kėlinį ir vėl užbaigė tritaškiu su sirena, tolimą metimą paleido Varadi ir Giedriaus Žibėno auklėtiniai prieš lemiamas 10 minučių turėjo 11 taškų pranašumą – 68:57.

Visgi vilniečių dviženklis pranašumas greitai ištirpo, ketvirtąjį kėlinį septyniais taškais iš eilės pradėjo Jaime Fernandezas ir šeimininkų persvara ištirpo iki 4 taškų (68:64).

Likus 3 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Ryto“ pranašumas siekė 4 taškus (78:74), tačiau tuomet vilniečiai spurtavo 7:1 (85:75) ir šventė sezoną Čempionų lygoje pratęsusią pergalę.

Vilniečius į priekį vedė Marcusas Fosteris, kurio sąskaitoje per 38 minutes buvo 21 taškas (4/8 dvit., 3/9 trit., 4/6 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

Amerikiečiui puikiai talkino Elvaras Fridrikssonas. Islandas per 26 minutes surinko 19 taškų (5/6 dvit., 2/6 trit., 3/5 baud.), atkovotą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus ir 15 naudingumo balų.