Dar viename trileryje – „Galatasaray“ šturmą atlaikiusio „Žalgirio“ pergalė | KaunoDiena.lt

DAR VIENAME TRILERYJE – „GALATASARAY“ ŠTURMĄ ATLAIKIUSIO „ŽALGIRIO“ PERGALĖ

• 0

Pasirengimą sezonui tęsiantis Kauno „Žalgiris“ draugiškame „Gloria Cup“ turnyre sužaidė antrąsias rungtynes. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po atkaklios kovos 71:70 palaužė Stambulo „Galatasaray“ pasipriešinimą ir šiame turnyre pasiekė pirmąją pergalę.

„Žalgiris“ gerai pradėjo susitikimą ir pirmajame kėlinyje pirmavo 18:10, tačiau galingą spurtą surengęs Turkijos klubas antrajame ketvirtyje perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 24:20.

Kauno ekipos puolimą pirmoje mačo dalyje tempęs Zachas LeDay surinko 20 taškų, o abi komandos į ilgąją pertrauką patraukė rezultatui esant 39:39.

Po ilgosios pertraukos Artūras Milaknis smeigė tritaškį, Rokas Jokubaitis realizavo abu baudų metimus ir žalgiriečiai susikrovė 11 taškų persvarą – 57:46.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei 4 minutėms, „Galatasaray“ dar kartą atsitiesė ir sumažino deficitą iki 3 taškų – 63:66. „Žalgirio“ taškų sausrą nutraukė Nigelis Hayesas, kuris pataikė vieną baudos metimą bei taip pelnė pirmąjį savo ir 6-ąjį kauniečių tašką ketvirtajame kėlinyje.

Likus pusantros minutės iki mačo pabaigos, Thomasas Walkupas besibaigiant 24 sekundžių laikmačiui pataikė metimą viena ranka bei padvigubino „Žalgirio“ persvarą – 69:65. Kaip bebūtų, Zachas Augustas jau kitoje atakoje atsakė tuo pačiu ir prieš prasidedant lemiamai minutei vėl priartino „Galatasaray“ (67:69).

Walkupas į tai atsakė dviem taikliais baudų metimais, tačiau Gregas Whittingtonas pelnė taškus su LeDay pražanga ir Turkijos ekipos deficitas tapo minimalus – 70:71. Likus 25 sekundėms, Hayesas nepagavo Alexo Perezo perdavimo ir lemiama ataka atiteko Turkijos komandai.

Vis tik Joneso tritaškis tikslo nepasiekė, o kamuoliui išlėkus į užribį „Galatasaray“ išpuoliui beliko 1,4 sekundės, tačiau Whittingtono metimas net nelietė lanko ir finalinė sirena paskelbė kauniečių pergalę.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 23 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), Thomas Walkupas 12 (4 rez. perd., 2 per. kam.), Martinas Gebenas 10 (6 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 8, Artūras Milaknis 8, Rokas Jokubaitis 8, Lukas Uleckas 3, A.Perezas 2, Nigelis Hayesas 1 (5 atk. kam.).

„Galatasaray“: G. Whittingtonas 16 (10 atk. kam.), A. Harrisonas 12 (5 rez. perd., 3 per. kam.), C. Erdenizas 12, Z. Auguste‘as 10 (5 atk. kam.).