Debiutavęs Ą. Tubelis padėjo „Neptūnui“ dramatiškai žengti į Citadele KMT ketvirtfinalį | KaunoDiena.lt

DEBIUTAVĘS Ą. TUBELIS PADĖJO „NEPTŪNUI“ DRAMATIŠKAI ŽENGTI Į CITADELE KMT KETVIRTFINALĮ

• 0

Ąžuolo Tubelio debiutiniame mače Klaipėdos „Neptūnas“ (5/0) dramatiškai užsitikrino vietą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalyje.

Dviženklį deficitą per lemiamą kėlinį panaikinusi Mindaugo Brazio kariauna namuose 84:78 (24:19, 12:28, 21:21, 27:10) palaužė „Gargždus“ (1/4) ir nepajudinamai įsitvirtino A grupės viršūnėje, kuri garantuoja tiesioginį kelialapį į Citadele KMT ketvirtfinalį.

Nors „Neptūnas“ susitikimą pradėjo geriau ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 24:19, antrajame ketvirtyje dominavo jau gargždiškiai, kurie į pertrauką nusinešė dviženklį pranašumą – 47:36.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiams niekaip nepavyko priartėti, tad prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė toks pats atotrūkis – 57:68. Visgi tuomet Gargždų krepšininkai įsivėlė į klaidų ir pramestų baudų virtinę, o šeimininkai pradėjo grėsmingai artėti ir galiausiai, likus kelioms minutėms, persvėrė rezultatą – 75:74. Paskutiniąją minutę uostamiesčio ekipa jau pirmavo keliais taškais, o galutinai pergalę įtvirtino Ą. Tubelio dvitaškis su pražanga.

Gargždiškiams fatališkai nesisekė atakuoti nuo baudų metimo linijos. Laimono Eglinsko auklėtiniai pataikė vos 14 baudų metimų iš 27 (52 proc.). Nemaža dalis šių metimų pro šalį skriejo būtent lemiamame ketvirtyje.

Po kelerių metų JAV į tėvynę sugrįžęs Ą. Tubelis iškart sėkmingai įsiliejo į naujos ekipos žaidimą. Puolėjas per kiek daugiau nei 19 minučių pelnė 14 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 blokus ir surinko 20 naudingumo balų. Tai – geriausias pasirodymas jo komandoje.

Rezultatyviai rungtyniavo ir Ignas Sargiūnas, Sterlingas Gibbsas bei Mindaugas Girdžiūnas, atitinkamai surinkę 19, 16 ir 14 taškų.

„Gargždų“ gretose išsiskyrė Nicholas Wardas, prie 20 taškų pridėjęs 9 atkovotus kamuolius ir surinkęs 24 naudingumo balus.

L. Eglinskas šįkart nuo suolo nepakėlė Justo Furmanavičiaus.

Citadele KMT ketvirtfinalyje vietas be klaipėdiečių jau anksčiau užsitikrino Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „7bet-Lietkabelio“, Jonavos „CBet“, Vilniaus „Wolves“ ir „Šiaulių“ klubai.

Nors Citadele KMT pirmajame etape dar laukia vienas turas, jis nieko nelems – antrąsias vietas savo grupėse užims Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (3/2) bei Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (3/3). Šios dvi komandos sužais du mačus, po kurių geresnį įmestų-praleistų taškų skirtumą turėsianti ekipa taps paskutiniąja ketvirtfinalio dalyve.

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas 19, Sterlingas Gibbsas 16, Mindaugas Girdžiūnas ir Ąžuolas Tubelis po 14, Martynas Pacevičius 10.

„Gargždai“: Nicholas Wardas 20, Ivanas Gavrilovičius 14, Aurimas Majauskas 11, Amandas Urkis 8, Ryanas Larsonas 7, Ernestas Jonkus 6.