Dviejų pratęsimų trileryje pergalę šventė „Neptūnas-Akvaservis“ | KaunoDiena.lt

DVIEJŲ PRATĘSIMŲ TRILERYJE PERGALĘ ŠVENTĖ „NEPTŪNAS-AKVASERVIS“

• 0

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (19-18) išgyveno tikrą praėjusio savaitgalio Deja vu. Klaipėdiečiams iškovoti pergalei vėl neužteko pagrindinio rungtynių laiko, o lemiamus dūrius antrojo pratęsimo pabaigoje vėl nuo baudų metimo linijos susmeigė šaltus nervus pademonstravęs gynėjas Tadas Pažėra.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 50 minučių dramoje 93:91 (18:22, 16:18, 20:16, 19:17, 8:8, 12:10) pranoko Šakių „Vytį“ (29-8) bei nutraukė šakiškių 18 pergalių seriją.

Pagrindinio laiko pabaigoje klaipėdiečiai dar turėjo 1 taško persvarą, tačiau „Vyčio“ puolėjas Marijus Užupis likus 12 sekundžių įsmeigė tritaškį bei išvedė Šakių komandą į priekį – 73:71.

Paskutinę susitikimo sekundę „Neptūnas-Akvaservis“ vidurio puolėjas Vytautas Šarakauskas pataisė netaiklų Arūno Mikalausko metimą bei išplėšė pratęsimą – 73:73.

Pratęsimo metu „Vytis“ buvo atitolęs per 6 taškų atstumą, tačiau Tado Pažėros ir Deivido Anužio duetas rezultatas išlygino (81:81). Šakių gynėjas Paulius Semaška galėjo ištraukti pergalę, tačiau paskutinę sekundę jo mestas metimas tikslo nepasiekė.

Nuo pirmųjų antrojo pratęsimo akimirkų kontrolę į savo rankas perėmė „Neptūnas-Akvaservis“ – D. Anužis ir T. Pažėra pelnė penkis taškus be atsako. Nors likus 20 sekundžių iki antrojo pratęsimo pabaigos M. Užupis pataikė dar vieną svarbų tritaškį bei išlygino mačo rezultatą (91:91), tačiau T. Pažėra dar kartą pademonstravo šaltus nervus – du taiklūs šiauliečio baudų metimai išplėšė „Neptūnas-Akvaservis“ komandai pergalę.

Į pergalę uostamiesčio ekipą vedė lyderių kvartetas – V. Šarakauskas (26 tšk., 11 atk. kam., 4 rez. perd.), T. Pažėra (20 tšk.), D. Anužis (19 tšk., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), A. Mikalauskas (18 tšk., 12 atk. kam., 6 rez. perd.) kartu pelnė 83 iš 93 klaipėdiečių taškų.

Pergalingame susitikime Tomo Gaidamavičiaus kariauna pataikė 11 tolimų metimų iš 22 (50 proc.), tuo metu „Vytis“ – 9 iš 36 (25 proc.).

Šios dienos dvikovoje „Neptūnas-Akvaservis“ ekipai padėti negalėjo klubo traumą besigydantis Erikas Kubilius, petį išsinarinęs Klaidas Metrikis bei susirgęs Jonas Dumašius. Tik vakar į treniruotes po ligų sugrįžo Nojus Mineikis bei Lukas Kreišmontas.

„Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 26 (11 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud. bal.), Tadas Pažėra 20, Deividas Anužis 19 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Arūnas Mikalauskas 18 (4/5 trit., 11 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Vytis“: Marijus Užupis 25 (5/11 trit., 8 atk. kam.), Paulius Semaška 21, Lukas Grabauskas 12 (9 atk. kam.).