Fenomenalaus L. Markkaneno neužteko: suomiai krito pratęsimo dramoje | KaunoDiena.lt

FENOMENALAUS L. MARKKANENO NEUŽTEKO: SUOMIAI KRITO PRATĘSIMO DRAMOJE

• 0

Dramatišką pergalę Europos čempionate iškovojo Izraelio rinktinė (1-0). Izraelio ekipa D grupės mače 89:87 (16:27, 24:13, 21:18, 18:21, 10:8) palaužė Suomijos krepšininkus (0-1).

Nuo pralaimėjimo suomių neišgelbėjo įspūdingas Lauri Markkaneno pasirodymas. Aukštaūgis surinko 33 taškus, 12 atkovotų kamuolių ir 33 naudingumo balus.

Izraelio ekipą į pergalę vedė Deni Avdija, kuris atseikėjo 23 taškus, 15 atkovotų kamuolių ir 31 naudingumo balą.

Didžiąją rungtynių dalį abi komandos žengė koja kojon ir likus 7,5 minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos minimalų pranašumą turėjo Izraelis (64:63), tačiau vedami Alexanderio Madseno, suomiai spurtavo 7:0 ir po pastarojo dėjimo likus 5 minutėms įgijo 6 taškų pranašumą (70:64).

Visgi Izraelio ekipa nepasidavė: atsakė atkarpa 9:2 ir po Tomero Ginato dvitaškio likus 2,5 minutės išsiveržė į priekį (73:72).

Netrukus iniciatyvos ėmėsi Lauri Markkanenas, kuris surinko 5 taškus paeiliui ir likus pusantros minutės suomiai buvo priekyje (77:75).

Likus 50 sekundžių Markkanenas dvitaškiu nutolino suomius per 3 taškus (79:76), tačiau Deni Avdija atsakė tritaškiu bei išlygino rezultatą (79:79). Abi komandos turėjo po šansą išplėšti pergalę, tačiau buvo netikslios, o Galiui Mekeliui prametus iš po krepšio viskas persikėlė į pratęsimą.

Pridėtą laiką geriau pradėjo Izraelis, kuris po 5 taškų be atsako likus 2 minutėms išsiveržė į priekį (84:79), tačiau Markkanenas atsakė 5 taškais iš eilės, išlygindamas rezultatą (84:84).

Netrukus Avdija dvitaškiu išvedė Izraelį į priekį (86:84), likus 20 sekundžių Markkanenas prametė, o pergalę baudų metimais įtvirtino Mekelis (88:84).

Izraelis: Deni Avdija 23 (3/8 trit., 15 atk. kam.), Tomer Ginat 13 (5 atk. kam.), Guy Pnini ir Nimrodas Levi po 10.

Suomija: Lauri Makkanenas 33 (5/13 dvit., 12 atk. kam.), Alexanderis Madsenas 13, Edonas Maxhuni 11 (6 atk. kam.).